Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i Edukacja28 października 201311:26

Ptaki naszego regionu w Godowie

Ptaki naszego regionu w Godowie - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Godów:

Ptaki Naszego Regionu to wystawa fotograficzna zawierająca ponad 70 przepięknych zdjęć, którą w październiku można było oglądać w Bibliotece w Godowie. 18 października odbył się wernisaż w którym wziął udział jeden z autorów. Bibliotekę odwiedziły także dzieci.

Autorami fotografii wystawianych w bibliotece są miłośnicy przyrody: Adam Fichna, Norbert Siegmund oraz Adam Kot, który 18 października był gościem wernisażu. Spotkanie z autorem zdjęć stało się okazją do poznania życia i zwyczajów znanych i mniej znanych ptaków zamieszkujących nasze najbliższe okolice. Opowiadanie o nietypowych zachowaniach myszołowów, muchołówek, dzięciołów, czapli czy łozówek zaciekawiło licznie zebranych mieszkańców gminy a techniczne aspekty wykonywania zdjęć przyrodniczych szczególnie zainteresowały członków Nieformalnej Grupy Fotograficznej, która działa przy bibliotece w Godowie. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony użytkowników, którzy podziwiali zarówno piękno ptaków jak i jakość wykonanych zdjęć.

W środę,23 października bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy trzeciej Szkoły Podstawowej z Gołkowic, którzy wzięli udział w lekcji bibliotecznej, której tematem były ptaki. Lekcji towarzyszyły quizy, zabawy i konkursy związane z wyglądem i świergotaniem ptaków.

Ponieważ nie wszystkie dzieci miały okazję wcześniej odwiedzić placówkę, pracownicy przekazali im garść informacji o tym, co biblioteka oferuje i jak korzystać z tych usług. Wszyscy zgodnie obiecali często odwiedzać bibliotekę.

Biblioteka w Godowie

fot.Biblioteka w Godowie

Więcej zdjęć z wernisażu szukaj TUTAJ, z wizyty dzieci TUTAJ

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności12 września 202500:01

Rada Dzielnicy Nowe Miasto wybrana

Rada Dzielnicy Nowe Miasto wybrana - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Mariusz Blazy
Reklama
Aktualności12 września 202512:39

Zmiana statutu Wodzisławia Śląskiego. Komentarze rzeczniczki i radnych miejskich

Zmiana statutu Wodzisławia Śląskiego. Komentarze rzeczniczki i radnych miejskich - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Wczoraj informowaliśmy o pomyśle zmiany statutu Wodzisławia Śląskiego. Procedowany pomysł ujawnił radny Łukasz Chrząszcz. Są już pierwsze komentarze. Do sprawy odniosła się rzeczniczka wodzisławskiego magistratu oraz radni miejscy.

red.
Reklama
Reklama
Aktualności12 września 202515:04

Turniej Gramy dla Psiaków z udziałem mundurowych z Wodzisławia Śląskiego

Turniej Gramy dla Psiaków z udziałem mundurowych z Wodzisławia Śląskiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., żródło i fot.: KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności12 września 202511:37

DzieJesie(ń) Festiwal. Odwiedź restauracje z festiwalowym menu

DzieJesie(ń) Festiwal. Odwiedź restauracje z festiwalowym menu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. UM Wodzisław Ślaski
Aktualności12 września 202512:58

W powiecie powstał Punkt Obsługi Przedsiębiorcy

W powiecie powstał Punkt Obsługi Przedsiębiorcy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Aktualności13 września 202513:02

Gminne dożynki i zacny jubileusz Skrbeńska za nami [FOTO]

Gminne dożynki i zacny jubileusz Skrbeńska za nami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Godów:

Poprzedni weekend upłynął w gminie Godów pod znakiem dziękczynienia za tegoroczne plony oraz świętowania 250-lecia Skrbeńska. To były piękne i udane dożynki, które w Skrbeńsku i całej gminie będzie się jeszcze długo wspominać.

UG Godów, fot. Franek Brzoza
Reklama
Aktualności13 września 202512:48

Budowa stacji zlewnej w Rydułtowach. Stanowisko burmistrza

Budowa stacji zlewnej w Rydułtowach. Stanowisko burmistrza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Rydułtowy
Reklama
Reklama
Reklama
Sport12 września 202511:00

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Aktualności14 września 202513:28

Ciągle pada... Monitoring sytuacji hydrologicznej w gminie Mszana [FOTO]

Ciągle pada... Monitoring sytuacji hydrologicznej w gminie Mszana [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Mszana:

Od wczesnych godzin porannych Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego prowadzi obserwację poziomu wód w rowach melioracyjnych oraz w lokalnych potokach. Intensywne opady deszczu, które wystąpiły w regionie, spowodowały znaczny wzrost stanu wód, co stwarza ryzyko podtopień w newralgicznych miejscach.

opr. red., fot. FB/GMna Mszana
Reklama
Aktualności13 września 202512:27

935 nowoczesnych urządzeń trafi do powiatowych szkół

935 nowoczesnych urządzeń trafi do powiatowych szkół - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności13 września 202512:33

Pszowscy dzielnicowi z podziękowaniami od działkowców

Pszowscy dzielnicowi z podziękowaniami od działkowców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Aktualności13 września 202521:34

HOYM Industry FEST 9 w Rybniku, tym razem międzynarodowo!

HOYM Industry FEST 9 w Rybniku, tym razem międzynarodowo! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Zabytkowa Kopalnia Ignacy w Rybniku
Aktualności14 września 202513:47

Gmina Pasym partnerem Gminy Godów

Gmina Pasym partnerem Gminy Godów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UG Godów
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.