Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i Edukacja17 marca 201412:06

W ZST poszukiwali irlandzkiej tęczy

W ZST poszukiwali irlandzkiej tęczy - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

15 marca 2014 roku Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. zorganizował bardzo nowatorski dzień otwarty pod nazwą „W poszukiwaniu irlandzkiej  tęczy”. Opiekunem imprezy była pani Katarzyna Mandrela, nauczycielka języka polskiego, która w oryginalny sposób chciała zapoznać gimnazjalistów z ofertą edukacyjną jednej z najlepszych szkół technicznych w Polsce.

Cele były dwa: przybliżenie gimnazjalistom oferty edukacyjnej ZST oraz realizacja projektu "Irlandia  w szkole".

Impreza miała charakter zamknięty, uczeń popularnej „budowlanki” zapraszał gimnazjalistę i razem tworzyli drużynę, która musiała stawić czoła wielu  interesującym konkurencjom. Nauczyciele razem z uczniami przygotowali różnego rodzaju zadania praktyczne np. murowanie z pustaków, łączenie kształtek, nawijanie konopi na gwint, rozpoznawanie minerałów, przeprowadzenie doświadczenia chemicznego, rysowanie bryły. Nie zabrakło także konkurencji sportowych, dzięki którym uczniowie gimnazjum poznali bogate zaplecze ZST. Odwiedzili siłownię, basen, strzelnicę oraz obiekt sportowy.

Goście mieli również możliwość usystematyzowania swojej wiedzy na temat Irlandii, na korytarzach szkoły oglądali wystawę poświęconą „Zielonej Wyspie” oraz rozwiązywali zadania poświęcone ogólnej wiedzy na temat tego państwa. Konkurencje były punktowane, a każdy z uczestników otrzymał nagrodę.

Zainteresowanie gimnazjalistów było bardzo duże. Robert Grymel uczeń Gimnazjum nr 3 tak podsumował wydarzenie - Była to bardzo przydatna zabawa, pomogła nam w wyborze nowej szkoły, mogliśmy się wiele dowiedzieć i dużo zobaczyć, przede wszystkim było przyjemnie i nie było czasu na nudę.

tekst: Anna Ostrzołek, uczennica klasy I w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności16 marca 202612:35

Dom z dużą działką na sprzedaż w dzielnicy Wilchwy

Dom z dużą działką na sprzedaż w dzielnicy Wilchwy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Biuro Kultury i Promocji
Reklama
Sport15 marca 202615:04

Decydująca końcówka w Nędzy. Tobiasz Wodecki bohaterem Silesii [FOTO]

Decydująca końcówka w Nędzy. Tobiasz Wodecki bohaterem Silesii [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Lubomia:

W sobotnim meczu klasy okręgowej kibice zgromadzeni na stadionie w Nędzy obejrzeli spotkanie pełne walki, emocji i zwrotów akcji. W starciu LKS 1908 Nędza z LKS Silesia Lubomia nie zabrakło ostrych starć, dwóch czerwonych kartek oraz bramek, które ostatecznie przesądziły o zwycięstwie gości.

Oskar Tomeczek
Aktualności15 marca 202622:35

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Podczas weekendu kibice nie mogli narzekać na brak sportowych emocji. Grali piłkarze od II ligi do C klasy Podokręgu Racibórz. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kultura i Edukacja16 marca 202611:05

Nie przegap! Rejestracja na III edycję konferencji WNET trwa do końca marca

Nie przegap! Rejestracja na III edycję konferencji WNET trwa do końca marca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Reklama
Kultura i Edukacja16 marca 202615:08

Tradycja i smak Wielkanocy w Czyżowicach. Pokaz Stołów KGW przyciągnął tłumy [FOTO]

Tradycja i smak Wielkanocy w Czyżowicach. Pokaz Stołów KGW przyciągnął tłumy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Gorzyce:

W niedzielę, 15 marca 2026 roku w Ośrodku Kultury w Czyżowicach odbył się barwny i pełen tradycji Pokaz Stołów Wielkanocnych Kół Gospodyń Wiejskich. Wydarzenie zgromadziło aż 22 reprezentacje KGW z regionu, które zaprezentowały zarówno regionalne potrawy świąteczne, jak i rękodzieło oraz wielkanocne dekoracje. Patronat nad imprezą objął starosta powiatu wodzisławskiego, Leszek Bizoń.

opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.