Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i Edukacja25 września 201409:49

Nikt nie ma prawa Cię bić ani poniżać!

Nikt nie ma prawa Cię bić ani poniżać! - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Pszów:

Pod tym hasłem zgodnie z tradycją młodzież Zespołu Szkół Ponadginazjalnych w Pszowie wzięła udział w zajęciach integracyjnych, których celem jest zapobiegania przemocy wśród młodzieży. Akcja stanowi część realizowanego w ZSP od dwunastu lat programu Agresji-STOP!

W ramach przedsięwzięcia młodzież wybrała się na pieszą wycieczkę na pobliską Pszowską Kalwarię. Finał akcji miał miejsce na terenie byłej strzelnicy LOK w Pszowie. Tam po przeprowadzeniu zawodów sportowych, wykonaniu plakatów poruszających temat przemocy oraz przedstawieniu dram o agresji młodzież wraz z wychowawcami zasiadła w koło ogniska, by upiec kiełbaski i zregenerować nadwątlone siły. Administrator terenu pomógł młodzieży bezpiecznie rozpalić ognisko, zaś „szkolny” ksiądz zadbał, o to by Ci ,którzy zapomnieli kiełbasek nie zostali głodni. Ciepłej kawy i herbaty starczyło dla wszystkich. Przy ognisku atmosfera rozgrzała się jeszcze bardziej, młodzież podczas wspólnych gier i rozmów miała okazję się bliżej poznać. Przedstawiciele rady uczniowskiej są zadowoleni z przebiegu wydarzenia jak twierdzą: „Chcielibyśmy, by wszyscy uczniowie chodzący do naszej szkoły czuli się między nami dobrze, dlatego zależy nam na stwarzaniu rodzinnej atmosfery”. (Olek Musioł i Karol Pindel)

Zabawa była przednia, cele wyjścia zostały osiągnięte: młodzież klas pierwszych poznała się nawzajem, zawarte zostały pierwsze przyjaźnie, a starsi koledzy ze szkoły okazali się miłymi i pomocnymi kumplami.

Autor: red, dawid@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport11 maja 202610:13

Gol w 88. minucie uratował Nędzę. Syrynia wypuściła zwycięstwo z rąk [FOTO]

Gol w 88. minucie uratował Nędzę. Syrynia wypuściła zwycięstwo z rąk [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Lubomia:

Sporo emocji dostarczył kibicom mecz pomiędzy LKS 1908 Nędza a Naprzodem 32 Syrynia. Spotkanie rozegrane 10 maja przy ulicy Sportowej długo nie zachwycało skutecznością, ale w końcówce wynagrodziło widzom cierpliwości. Gdy wydawało się, że trzy punkty pojadą do Syryni, gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania i uratować niezwykle cenny punkt w walce o utrzymanie.

Oskar Tomeczek
Reklama
Aktualności12 maja 202610:11

5. Piknik Bezpieczeństwa w Radlinie. Będą pokazy służb, drony i gaszenie płonącego oleju

5. Piknik Bezpieczeństwa w Radlinie. Będą pokazy służb, drony i gaszenie płonącego oleju - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności12 maja 202610:39

Plan ogólny Radlina. Dodatkowe dyżury projektanta dla mieszkańców

Plan ogólny Radlina. Dodatkowe dyżury projektanta dla mieszkańców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Radlin, fot poglądowe - pexels.com/Pavel Danilyuk
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 maja 202611:18

Noc Otwartych Sądów w Wodzisławiu Śląskim. Zobacz od środka, jak działa wymiar sprawiedliwości

Noc Otwartych Sądów w Wodzisławiu Śląskim. Zobacz od środka, jak działa wymiar sprawiedliwości - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności13 maja 202614:34

Gdzie szukać pomocy w kryzysie bezdomności? System wsparcia w Wodzisławiu Śląskim

Gdzie szukać pomocy w kryzysie bezdomności? System wsparcia w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. poglądowe/AI
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.