Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i Edukacja25 września 201409:49

Nikt nie ma prawa Cię bić ani poniżać!

Nikt nie ma prawa Cię bić ani poniżać! - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Pszów:

Pod tym hasłem zgodnie z tradycją młodzież Zespołu Szkół Ponadginazjalnych w Pszowie wzięła udział w zajęciach integracyjnych, których celem jest zapobiegania przemocy wśród młodzieży. Akcja stanowi część realizowanego w ZSP od dwunastu lat programu Agresji-STOP!

W ramach przedsięwzięcia młodzież wybrała się na pieszą wycieczkę na pobliską Pszowską Kalwarię. Finał akcji miał miejsce na terenie byłej strzelnicy LOK w Pszowie. Tam po przeprowadzeniu zawodów sportowych, wykonaniu plakatów poruszających temat przemocy oraz przedstawieniu dram o agresji młodzież wraz z wychowawcami zasiadła w koło ogniska, by upiec kiełbaski i zregenerować nadwątlone siły. Administrator terenu pomógł młodzieży bezpiecznie rozpalić ognisko, zaś „szkolny” ksiądz zadbał, o to by Ci ,którzy zapomnieli kiełbasek nie zostali głodni. Ciepłej kawy i herbaty starczyło dla wszystkich. Przy ognisku atmosfera rozgrzała się jeszcze bardziej, młodzież podczas wspólnych gier i rozmów miała okazję się bliżej poznać. Przedstawiciele rady uczniowskiej są zadowoleni z przebiegu wydarzenia jak twierdzą: „Chcielibyśmy, by wszyscy uczniowie chodzący do naszej szkoły czuli się między nami dobrze, dlatego zależy nam na stwarzaniu rodzinnej atmosfery”. (Olek Musioł i Karol Pindel)

Zabawa była przednia, cele wyjścia zostały osiągnięte: młodzież klas pierwszych poznała się nawzajem, zawarte zostały pierwsze przyjaźnie, a starsi koledzy ze szkoły okazali się miłymi i pomocnymi kumplami.

Autor: red, dawid@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.