Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i Edukacja10 marca 201515:26

II forum przedsiębiorczości w „Ekonomiku”

II forum przedsiębiorczości w „Ekonomiku”  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

W ubiegłym tygodniu w wodzisławskim „Ekomomiku” zorganizowano II Szkolne Forum Przedsiębiorczości, które w tym roku odbyło się pod hasłem „Ekonomik i pracodawcy – razem ku lepszej jakości kształcenia zawodowego“.

Mając na uwadze szczególną rolę pracodawców w procesie kształcenia zawodowego, wodzisławski „Ekonomik” po raz drugi zorganizował szkolne forum przedsiębiorczości, w którym udział wzięli lokali pracodawcy i przedstawiciele firmy Unity Line, prowadzący kształcenie praktyczne. Zaproszonych gości powitała dyrektor szkoły – Maria Lach, która podkreśliła długoletnią tradycję „Ekonomika” w odniesieniu do kształcenia zawodowego oraz konieczność poszukiwania nowych form pogłębienia współpracy z przedsiębiorcami i instytucjami. - W związku z tym, że bieżący rok szkolny Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło Rokiem Szkoły Zawodowców, Ekonomik angażuje się w wiele działań, także tych ministerialnych i kuratoryjnych, które mają na celu poszerzenie współpracy z lokalnym biznesem. W nim, bowiem można dostrzec szansę na pomoc w prawidłowym zorganizowaniu praktycznego kształcenia – mówiła Maria Lach.

Z kolei naczelnik wydziału oświaty starostwa powiatowego Edyta Glenc, otwierając forum w imieniu starosty wodzisławskiego, zwróciła uwagę na konieczność współpracy szkół zawodowych z przedsiębiorcami. – Zależy nam, aby jakość kształcenia była na najwyższym poziomie, a młodzi ludzie przychodząc do szkoły ponadgimnazjalnej od razu zostali włączeni w przygotowanie zawodowe – powiedziała Edyta Glenc.

Piotr Sowiński – przedstawiciel firmy Unity Line w swoim wystąpieniu podkreślił, że Ekonomik jest jedną z 3 szkół, z którymi współpraca trwa najdłużej. Dzięki temu, od 2009 roku uczniowie mogą pogłębiać swoje umiejętności z zakresu hotelarstwa i gastronomii na promach. - Uczniowie uczestnicząc w praktykach zawodowych otrzymują najlepsze stopnie, co świadczy o dobrym kształceniu w szkole - zaznaczył Piotr Sowiński.

Szczególnie ważnym punktem Forum były dyskusje panelowe kadry nauczycielskiej „Ekonomika” z lokalnymi przedsiębiorcami. W kilkuosobowych grupach analizowano programy nauczania po kątem możliwości dostosowania treści kształcenia do potrzeb pracodawców. Na zakończenie Forum rozstrzygnięto szkolny konkurs kulinarny „Wariacje z pierogami”, w którym finaliści otrzymali nagrody ufundowane przez lokalnych przedsiębiorców.

Autor: Magdalena Kozielska, dawid@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności19 lutego 202612:02

Nabór na stanowisko w Biurze Gospodarowania Odpadami w Urzędzie Miasta Wodzisławia Śląskiego

Nabór na stanowisko w Biurze Gospodarowania Odpadami w Urzędzie Miasta Wodzisławia Śląskiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Latający Obiektyw
Aktualności19 lutego 202612:33

Nowy blok energetyczny w Radlinie zsynchronizowany z krajową siecią

Nowy blok energetyczny w Radlinie zsynchronizowany z krajową siecią - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: JSW Koks S.A.
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności20 lutego 202610:22

Przegląd filmów Andrzeja Wajdy w Pegazie

Przegląd filmów Andrzeja Wajdy w Pegazie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał prasowy
Aktualności19 lutego 202612:58

Specjalny fanpage Powiatu Wodzisławskiego prezentuje projekty i inwestycje

Specjalny fanpage Powiatu Wodzisławskiego prezentuje projekty i inwestycje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności19 lutego 202614:19

WCK z dofinansowaniem z programu Projektowanie Uniwersalne Kultury

WCK z dofinansowaniem z programu Projektowanie Uniwersalne Kultury - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Aktualności19 lutego 202611:51

Ograniczenia w obsłudze klientów w Wydziale Geodezji Starostwa Powiatowego

Ograniczenia w obsłudze klientów w Wydziale Geodezji Starostwa Powiatowego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, fot. poglądowe/AI
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności21 lutego 202613:51

Nabór do Wydziału Edukacji i Usług Opiekuńczych w Urzędzie Miasta Wodzisławia Śląskiego

Nabór do Wydziału Edukacji i Usług Opiekuńczych w Urzędzie Miasta Wodzisławia Śląskiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Latający Obiektyw
Reklama
Aktualności21 lutego 202614:57

Weekend w Wodzisławiu Śląskim

Weekend w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.