Kulinarne zmagania w Rydułtowach

I Międzynarodowe Mistrzostwa Gastronomiczne odbyły się dzisiaj w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach. W zmaganiach udział brali uczniowie ze szkół w Rybniku, Bielsku-Białej, Chorzowie, Zabrzu, Raciborzu, Zawierciu, Siemianowic Śląskich, Dąbrowej Górniczej, Rydułtów oraz czeskich szkół w Frydku-Mistku i Šilheřovicach.
W pierwszym etapie mistrzostw zawodnicy musieli zmierzyć się z rozwiązaniem testu z zakresu żywności. Dla większości uczestników okazał się bardzo prosty. Następnie, podczas gdy w pracowni gastronomicznej w Rydułtowach uczniowie walczyli o uznanie smaku jury, w restauracji Zodiac w Rzuchowie do bitwy stanęli kelnerzy. Również w restauracji można było skosztować kawy przyrządzonej przez mistrza Baristów województwa Lubelskiego oraz założyciela firmy Coffe Time, Roberta Solisa.
Na sam koniec wydarzenia, biorąc pod uwagę wyznanie smakowe wraz uwzględnieniem testu z żywności, jury wybrało następujące szkoły:
I Miejsce : Bielsko - Biała Zespół Szkół Gastronomicznych i Handlowych
II Miejsce: Rybnik Zespół Szkół Ekonomiczno - Usługowych w Rybniku
III Miejce: Střední škola gastronomie, oděvnictví a služeb, Frýdek-Místek
W starciu kelnerów, najlepsza okazała się uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Rydułtów. Wykazała się niezwykłą precyzją oraz estetyką. Reszta miejsc prezentuje się następująco:
I Miejsce: Klaudia Jencz, Rydułtowy
II Miejsce: Agnieszka Rubaj, Siemianowice Śląskie
III Miejsce: Szymon Przybyłowicz, Bielsko-Biała
Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.Wszystko wskazało na to, że Międzynarodowe Mistrzostwa Gastronomiczne już na dobre zawitają w tradycji ZSP2 oraz staną się imprezą cykliczną w mieście.
































































![Nowo przyjęci policjanci złożyli ślubowanie [FOTO] Nowo przyjęci policjanci złożyli ślubowanie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177633029135-930668-.jpg)






![Festiwal dziecięcej energii. Przedszkolaki przejęły sportową halę [FOTO] Festiwal dziecięcej energii. Przedszkolaki przejęły sportową halę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17763349121776334810img-20260415-wa0072-.jpg)






![Od ochrony środowiska po zarządzanie kryzysowe. Ważna wizyta w Rydułtowach [FOTO] Od ochrony środowiska po zarządzanie kryzysowe. Ważna wizyta w Rydułtowach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1776337107671711546-1390222209811689-1936722631465564874-n-.jpg)





Komentarze (0)
Dodaj komentarz