Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i Edukacja2 listopada 201609:26

Subregion Zachodni o zmianach w systemie edukacji

Subregion Zachodni o zmianach w systemie edukacji - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

Zarząd Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego, w skład którego wchodzi miasto Wodzisław Śląski, a którego przewodniczącym jest prezydent Mieczysław Kieca, wydał uchwałę ws. stanowiska dot. planowanych zmian w systemie edukacji. 

Poprzez uchwałę przedstawiciele samorządów z terenu Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego wyrazili swoją dezaprobatę odnośnie do formy i sposobu wprowadzania zmian struktury systemu oświatowego w Polsce. "Samorządy są współodpowiedzialne za kształt oświaty i finansują ją w jednej trzeciej - poczucie przyzwoitości wobec mieszkańców naszych gmin i powiatów wymaga, by proponowane przez stronę rządową rozwiązania były przez samorząd terytorialny opiniowane, zaś uwagi zgłaszane przez te gremia były uwzględniane w trakcie działań legislacyjnych" - czytamy w treści uchwały.

Uwagi, które zgłosiły samorządy zrzeszone w Związku, odnoszą się m.in. do: bardzo krótkiego czasu na wniesienie uwag do projektów ustaw, likwidacji gimnazjów, zwolnień nauczycieli i pracowników administracji i obsługi, konieczności zmian podstawy programowej czy kosztów zw. z niezbędnym przystosowaniem budynków, w których obecnie mieszczą się szkoły podstawowe.

Treść stanowiska została przekazana do Prezesa Rady Ministrów, Ministra Edukacji Narodowej, Związku Miast Polskich oraz Śląskiego Związku Gmin i Powiatów Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego z siedzibą w Gliwicach.

Pełną treść uchwały można znaleźć TUTAJ.

fot. archiwum portalu.

Autor: UM Wodzisław, dawid@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności20 listopada 202511:20

Tragiczne zdarzenie na ul. Chrobrego w Radlinie

Tragiczne zdarzenie na ul. Chrobrego w Radlinie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności18 listopada 202515:26

Szkolenie z samoobrony dla pracowników gorzyckiego WOLO

Szkolenie z samoobrony dla pracowników gorzyckiego WOLO - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.