Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i Edukacja11 grudnia 201610:14

MOK Radlin: VII Gala Konkursu Fedrowani w Godce

MOK Radlin: VII Gala Konkursu Fedrowani w Godce - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Radlin: Wczoraj w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie odbyła się gala laureatów popularnego konkursu gawędziarskiego "Fedrowani w Godce".

Przesłuchania konkursowe odbyły się 30 listopada w Wodzisławskim Centrum Kultury, wczoraj natomiast w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie odbyła się gala laureatów.

W kategorii szkół podstawowych klas I-III pierwsze miejsce zdobył Robert Krzywdziński z SP nr 2 w Wodzisławiu Śląskim, druga była uczennica tej samej szkoły – Alicja Ptak, zaś trzecie miejsce przyznano Wojciechowi Kłoskowi z ZSP w Łaziskach. Podium w kategorii szkoły podstawowe klasy IV-VI wyglądało następująco: pierwsze miejsce zajął Michał Duda z SP nr 16 w Wodzisławiu Śląski, drugie przyznano Karolinie Lazar z SP w Rogowie, trzecie – Julii Krzyżok z tej samej szkoły. Najlepsi gimnazjaliści to kolejno: Antoni Galwas z wodzisławskiego Gimnazjum nr 2, Marek Wolny z Gimnazjum w Mszanie oraz Mateusz Lampert z Gimnazjum nr 1 w Wodzisławiu Śląskim. W gronie uczniów szkół ponadgimnazjalnych całe podium zajęli uczniowie ZSE w Wodzisławiu Śląskim. Pierwszy był Jakub Celary, drugi był Artur Siedlaczek, a trzeci Łukasz Skowron.

Konkurs "Fedrowani w Godce" kultywuje i popularyzuje tradycję oraz gwarę śląską. W trakcie wcześniejszych przesłuchań w WCK zaprezentowało się dokładnie 53 miłośników śląskiej gwary - uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy mogli zaprezentować gawędy z przekazu ustnego, gawędy własnego autorstwa a także gawędy publikowane.

Za organizacją wydarzenia stoi: Stowarzyszenie "Vladislavia", Wodzisławskie Centrum Kultury oraz radliński MOK.

fot. MOK Radlin.

Autor: DM, UM Wodzisław, dawid@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności14 stycznia 202614:54

Małżonkowie świętowali złote, diamentowe i żelazne gody w Pałacu Dietrichsteinów [FOTO]

Małżonkowie świętowali złote, diamentowe i żelazne gody w Pałacu Dietrichsteinów [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Aktualności14 stycznia 202612:54

Dwa nowe ambulanse dla wodzisławskiego szpitala. Wzmocnienie systemu ratownictwa medycznego w regionie

Dwa nowe ambulanse dla wodzisławskiego szpitala. Wzmocnienie systemu ratownictwa medycznego w regionie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Szpital Powiatowy w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Aktualności14 stycznia 202610:36

Użytkowanie wieczyste i przekształcenia. Opłaty do 31 marca

Użytkowanie wieczyste i przekształcenia. Opłaty do 31 marca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Aktualności14 stycznia 202611:33

Domaro: zamknięcie punktu obsługi kasowej przy ul. Tysiąclecia

Domaro: zamknięcie punktu obsługi kasowej przy ul. Tysiąclecia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Screen Google Maps
Reklama
Aktualności15 stycznia 202610:16

34. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wodzisławiu Śląskim. Znamy program wydarzenia

34. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wodzisławiu Śląskim. Znamy program wydarzenia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Aktualności15 stycznia 202610:25

Zmiana na stanowisku dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Rydułtowach

Zmiana na stanowisku dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Rydułtowach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Rydułtowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport15 stycznia 202611:16

Zimowisko na sportowo z MOSiR Centrum

Zimowisko na sportowo z MOSiR Centrum - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności15 stycznia 202612:30

Mszana: Oddaj krew i uratuj życie. Akcja krwiodawcza w remizie OSP

Mszana: Oddaj krew i uratuj życie. Akcja krwiodawcza w remizie OSP - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UG Mszana
Reklama
Reklama
Reklama
Telegraf16 stycznia 202612:14

Pracodawcy grozi wysoka kara

Pracodawcy grozi wysoka kara - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
ŚOSG
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.