Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport1 lipca 201508:49

Za nami kolejna edycja Powiatowego Rajdu Rowerowego

Za nami kolejna edycja Powiatowego Rajdu Rowerowego - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
1
Reklama
Wodzisław Śląski: W niedzielę, 28 czerwca, drogi powiatu wodzisławskiego opanowali rowerzyści. Byli to uczestnicy siedemnastego Powiatowego Rajdu Rowerowego.

W deszczowy poranek na starcie przy stadionie miejskim w Wodzisławiu Śląskim stawiło się ponad trzystu sympatyków dwóch kółek, czyli nieco mniej osób niż wcześniej się zapisało. Być może uczestników wystraszyła niepewna pogoda.

Na starcie wszyscy rowerzyści otrzymali koszulki i elementy odblaskowe, a także życzenia „połamania szprych”, które złożyli przewodniczący rady powiatu Eugeniusz Wala oraz członek zarządu powiatu Dariusz Prus.

O 10:40 pod eskortą policji, straży pożarnej i ratowników medycznych rowerzyści wyruszyli w prawie trzydziestokilometrową trasę. Wiodła ona z centrum Wodzisławia Śląskiego przez Jedłownik, Kokoszyce, Czyżowice, Gorzyce, Kolonię Fryderyk, Łaziska, Podbucze do mety w Godowie. Na czele peletonu przez całą drogę jechał koordynator rajdu – Paweł Kowol, który kontrolował prędkość i kierunek jazdy. Podczas imprezy nad bezpieczeństwem uczestników czuwali również strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Pszowie, członkowie Sekcji Turystyki Rowerowej „Koło” z Pszowa, policjanci oraz służba medyczna. Wszystko po to, aby wszyscy szczęśliwie dojechali do mety. Rajd miał bowiem wyłącznie charakter rekreacyjny, a rowerzyści po drodze mogli podziwiać malownicze tereny oraz walory turystyczno – krajoznawcze powiatu.

Po trzygodzinnej jeździe uczestnicy rajdu – zmęczeni, ale szczęśliwi – przyjechali na metę, którą zlokalizowano przy kompleksie rekreacyjno – sportowym w Godowie. Tam na rowerzystów czekały dodatkowe atrakcje. Najpierw można było się posilić kiełbasą z grilla, a później wziąć udział w konkurencjach sportowych, które przygotowali członkowie STR „Koło” z Pszowa.

Autor: WR, dawid@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności12 marca 202611:54

Świąteczne smaki i tradycje w Czyżowicach. Pokaz Stołów Wielkanocnych już w niedzielę

Świąteczne smaki i tradycje w Czyżowicach. Pokaz Stołów Wielkanocnych już w niedzielę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności12 marca 202621:19

Cios mamuta wraca do Muzeum

Cios mamuta wraca do Muzeum  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Muzeum w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności13 marca 202612:22

Między filtrem a prawdą. Wodzisław ogłasza konkurs o wpływie internetu na nasze emocje

Między filtrem a prawdą. Wodzisław ogłasza konkurs o wpływie internetu na nasze emocje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. poglądowe/AI
Reklama
Reklama
Aktualności13 marca 202614:47

Miliony dla Wodzisławia: jak miasto skutecznie sięga po fundusze zewnętrzne

Miliony dla Wodzisławia: jak miasto skutecznie sięga po fundusze zewnętrzne - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Aktualności13 marca 202612:42

Światowy Dzień Konsumenta. Z jakimi problemami najczęściej zgłaszają się mieszkańcy powiatu?

Światowy Dzień Konsumenta. Z jakimi problemami najczęściej zgłaszają się mieszkańcy powiatu? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, fot. poglądowe/AI
Reklama
Sport13 marca 202611:43

Weekendowy Niezbędnik KIbica

Weekendowy Niezbędnik KIbica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Sport13 marca 202615:54

MKS Wodzisław triumfuje w Dąbrowie Górniczej i szykuje się do kluczowego meczu

MKS Wodzisław triumfuje w Dąbrowie Górniczej i szykuje się do kluczowego meczu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: MKS Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności13 marca 202617:00

Spędź weekend w mieście. Sprawdź kalendarz wydarzeń

Spędź weekend w mieście. Sprawdź kalendarz wydarzeń - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UM Wodzisław Śląski, fot. Agnieszka Maciejewska
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.