Rezerwy czyżowickiego Naprzodu poległy w Raciborzu

Rezerwy czyżowickiego Naprzodu poległy w Raciborzu - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Gorzyce:

W III kolejce pierwszej grupy B klasy w szranki stanęły zespołu Wichru Płonia oraz drugiego zespołu Naprzodu Czyżowice. Początek meczu to spokojne wyczekiwanie obu ekip. Zarówno goście, jak i gospodarze czekali na pierwszy błąd przeciwnika. Nastąpił on w 10. minucie i został bezwględnie wykorzystany przez graczy Płoni, którzy wyszli na prowadzenie. Golkipera gości pokonał Paweł Zurowietz.

Goście, mimo straty bramki nie załamywali się. Próbowali grać swoje, lecz brakowało im szczęścia. Stwarzali okazje, lecz brakowało skutecznego wykończenia. Z kolei Płonia nastawiona była na grę z kontry. Po jednej z takiej akcji podwyższyła na 2:0. Bramkarza gości pokonał Jacek Świerczyński. Przyjezdni, choć przegrywali dwoma bramkami nie rezeygnowali z ataków. Jeden z nich, na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry wykorzystał Kamil Kaczorowski, strzelając bramkę kontaktową.

Druga połowa, to zdecydowania przemiana Płoni. Z delikatnego, letniego wicherku ekipa Ireneusza Bernata zmieniła się w prawdziwe tornado, które wprost zmiotło przyjezdnych. Gracze gospodarzy grali na Jacka Świerczyńskiego, który wielokrotnie okazywał się zbyt szybki dla defensorów Czyżowic. Do swego trafienia z pierwszej połowy dołożył dwa kolejne, kompletując w ten sposób hat-tricka. Swe bramki dołożyli wcześniej Adam Jurczyk i Marek Grela, a dzieła zniszczenia dokonał w 90. minucie Martin Apolony, pewnie wykorzystując rzut karny.

Po kolejnym meczu bez porażki Wicher ma już siedem punktów i plasuje się na trzecim miejscu w tabeli I grupy B klasy. Rezerwy czyżowickiego Naprzodu są szóste.

LKS Wicher Płonia - LKS Naprzód Czyżowice II 7:1 (2:1)

7:1 Martin Apolony 90' (k)

Żółta kartka: Piotr Wasilewski (Naprzód II)

Składy

Wicher Płonia: Martin Apolony - Krzysztof Kaim, Ireneusz Bernat (46. Dawid Myśliwiec), Marcin Dradrach, Adam Bohonos, Marek Grela, Adam Jurczyk (kpt.), Paweł Zurowietz (78. Marcin Hillmann), Piotr Barlik, Jacek Świerczyński, Jakub Węglarski (46. Mateusz Małyska)
Pozostali rezerwowi: Alan Mróz, Roman Wochnik
Trener: Ireneusz Bernat

Naprzód Czyżowice II: Piotr Wasilewski - Kamil Kaczorowski (46. Sebastian Grycman), Dominik Noga, Marek Raszczok (55. Antoni Jeleń), Krzysztof Poloczek (46. Mateusz Buko), Krzysztof Raszczok, Dawid Czaika, Wojciech Wąsik, Sebastian Sosna (kpt.), Rafał Bauer, Jacek Bugla
Trener: Antoni Jeleń

Spotkanie sędziowali: Czesław Sroka (sędzia główny); Marcin Bednarz, Tomasz Sobeczko (asystenci)

Autor: Grzegorz Piszczan, gpiszczan@naszraciborz.pl