Sport27 października 201506:37

Wodzisławskie koszykarki pokonały zawodniczki ze Stalowej Woli

Wodzisławskie koszykarki pokonały zawodniczki ze Stalowej Woli    - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0

W trzeciej kolejce spotkań II Ligi Kobiet drużyna ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski spotkała się w meczu wyjazdowym z zespołem Stali Stalowa Wola. Mimo, że w tabeli oba zespoły dzieli różnica dziewięciu pozycji to zawodniczki z Wodzisławia jechały na ten mecz w pełni skoncentrowane, mając w pamięci poprzednie sezony, w których nigdy nie udało się im wyjechać ze Stalowej Woli ze zwycięstwem.

W pierwszych trzech minutach spotkania zawodniczki Stali wypracowały jednopunktowe prowadzenie jednak zryw Olimpii pomiędzy 4 a 6 minutą  był imponujący. Sygnał do ataku celnym rzutem za dwa punkty dała Ola Piechaczek, a chwilę później do gry celnymi rzutami włączyły się liderki Olimpii - Sobota i Majka. W ciągu 120 sekund wspomniane zawodniczki celnymi rzutami wypracowały 12 punktową przewagę, której Olimpia nie oddała do końca pierwszej kwarty. Kolejny zryw Olimpijek nastąpił na początku drugiej kwarty. Od pierwszej do czwartej minuty dobrze broniące Wodzisławianki nie straciły kosza same zdobywając ich 11 i powiększając tym samym przewagę do 23 punktów (10:33).

W kolejnych minutach mecz się wyrównał, ambitnie grające zawodniczki gospodyń próbowały zmniejszać przewagę Olimpii jednak przyjezdne kontrolowały spotkanie za każdym razem odbudowywały bezpieczną przewagą. Ostatecznie mecz zakończył się zdecydowaną wygraną Olimpii 48:73 (10:22, 9:22, 15:17, 14:12). Bardzo dobre spotkanie rozegrały Sonia Krupa oraz Ola Piechaczek, które w ataku wsparły liderki zespołu notując na swoim koncie dwucyfrowe zdobycze punktowe. - Mecz nie był dla nas łatwym spotkaniem. Zespół ze Stalowej Woli pierwszy raz w tym sezonie wystąpił w pełnym składzie dodatkowo jeszcze wzmocniony czterema zawodniczkami z Rzeszowa. Na przedmeczowych treningach, oraz jeszcze przed samym meczem w szatni, zwracałem uwagę, że miejsce w tabeli Stalowej Woli nie oddaje ich rzeczywistych możliwości więc cieszy mnie, że zawodniczki przystąpiły do spotkania bardzo skoncentrowane i ani przez moment nie pozwoliły się rozpędzić gospodyniom. Zagraliśmy dobre spotkanie w obronie wyprzedzając ruchy Stalówek i neutralizując i ich podstawową rozgrywającą. W ataku bardzo dobrze zaprezentowały się Sonia Krupa i Ola Piechaczek, które wsparły nasze liderki - tak mecz komentował trener Grzegorz Korzeń.

ZKS Stal Stalowa Wola - ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski  48:73 (10:22, 9:22, 15:17, 14:12)

Punkty dla Olimpii zdobyły: Majka A. 17, Sobota J. 15, Krupa S. 15, Piechaczek A. 11, Dzierbicka K. 8, Mikołajewska K. 3, Kocon J. 3, Gorel W. 1, oraz Grzegorzek W., Walocha W., Walocha K., Kurzawa P. - 0.

Kolejny mecz zespół Olimpii rozegra 31 października w Wodzisławiu Śl. o godzinie 16.00 w hali Gimnazjum nr 2. Przeciwnikiem będzie drużyna JAS-Fbg Zagłębie Sosnowiec II.

Autor: materiał nadesłany,