Sport14 grudnia 201508:48

Koszykarki ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski ponownie górą!

Koszykarki ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski ponownie górą!  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0

Mocnym uderzeniem rozpoczęły rundę rewanżową rozgrywek II Ligi Kobiet koszykarki ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski. W rozgrywanym we własnej hali meczu wodzisławskie koszykarki bez problemów rozprawiły się z ekipą MTS IKAR Niepołomice w stosunku 103:48.

Już od początku spotkania inicjatywa należała do gospodyń. Olimpia umiejętnie wykorzystywała aktywną pod koszem przeciwniczek najwyższą swoją zawodniczkę - S. Krupę i z minuty na minutę powiększała przewagę punktową. Na koniec kwarty pierwszej, po celnym rzucie za trzy punkty W. Oskwarek, przewaga miejscowej drużyny urosła do 16 punktów (30:14) Drugą kwartę Olimpia rozpoczęła równie mocno. Seria 11 zdobytych punktów przy zerowych stratach własnych zakończona celnym rzutem zza lini 6,75 tym razem A. Majki wyprowadziła gospodynie najpierw na 27 punktowe prowadzenie (41:14), a chwilę później po kolejnych skutecznych akcjach prowadzenie to wzrosło do 29 punktów 54:25. Kwartę trzecią otworzyła co prawda celnym rzutem najskuteczniejsza zawodniczka IKARA - I. Janas jednak w kolejnych 4 minutach punkty zdobywały znowu tylko koszykarki Olimpii w efekcie czego w 6 minucie tej części gry na tablicy wyników pojawił się wynik 66:27 dla Wodzisławianek. Kolejne minuty meczu upływały ciągle pod dyktando Olimpii i jedyną niewiadomą było czy ekipa z Wodzisławia przekroczy po raz pierwszy w tym sezonie magiczną liczbę stu zdobytych punktów. Fakt ten nastąpił w ostatniej minucie meczu. Bardzo aktywna w tej części gry K. Dzierbicka celnym rzutem za trzy punkty podciągnęła wynik do 99:48, a chwilę później przekroczyła setkę celnymi czterema rzutami osobistymi wykonywanymi jeden po drugim w krótkim odstępie czasu. Po meczu trener Olimpii powiedział: - Założeniem w tym meczu było szybkie zbudowanie przewagi tak aby szansę gry w większym wymiarze dostały zawodniczki rezerwowe. Cieszę się, że dziewczyny wyszły na tyle zmobilizowane, że już w pierwszej kwarcie mogłem rozpocząć dokonywać zmiany. Odnieśliśmy przekonywujące zwycięstwo, a wszystkie zawodniczki drużyny zameldowały się na boisku więc cele zostały osiągnięte.

Kolejny mecz - ostatni w tym roku kalendarzowym - Olimpia rozgrywać będzie w najbliższą niedzielę, a przeciwnikiem będzie drużyna MKS Zabrze.

ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski - MTS IKAR Niepołomice 103:48 (30:14, 24:11, 23:8, 26:15). Punkty dla Olimpii zdobyły: A. Majka 33 (1x3), K. Dzierbicka 23 (1x3), S. Krupa 18, J. Sobota 9, W. Oskwarek 7 (1x3), J. Kocon 5 (1x3), K. Walocha 4, W. Walocha 2, P. Kurzawa 2, oraz K. Mikołajewska i W. Grzegorzek 0.

Autor: ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski, dawid@naszwodzislaw.com