Sport1 lutego 201609:10

Wodzisławskie koszykarki znów pokazały klasę!

Wodzisławskie koszykarki znów pokazały klasę!  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0

Mecz XIV kolejki rozgrywek II Ligi Koszykówki Kobiet rozgrywany w ubiegłą sobotę był dla drużyny Olimpii Wodzisław Śląski ostatnim rozgrywanym we własnej hali. Przeciwnikiem naszych koszykarek był zespół ISSIR Start Wisła.

Już od początku spotkania widać było, że różnica dzieląca oba zespoły w tabeli nie jest przypadkowa. Bardzo szybko grające koszykarki Olimpii od pierwszych minut przejęły inicjatywę i w trzeciej minucie pierwszej kwarty dzięki skutecznym akcjom J. Soboty i J. Kocon prowadziły 10:0. W kolejnych minutach tej części gry napór wodzisławianek nie ustępował mimo, że trener gospodyń G. Korzeń dokonywał częstych zmian w składzie pozwalając zmienniczkom przejąć ciężar walki w tym spotkaniu na swoje barki. Bardzo dobrze zaprezentowała się zwłaszcza W. Walocha, która w ostatniej minucie kwarty swoją dobrą grę w całym meczu potwierdziła celnym rzutem za trzy punkty ustalając tym samym wynik tej kwarty na poziomie 31:13. W drugiej kwarcie na boisku ciągle częściej przebywały zmienniczki podstawowych zawodniczek Olimpii. Swoją szansę gry otrzymały najmłodsze w drużynie: W. Grzegorzek, K. Pawlik oraz L. Cichy. Młode zawodniczki wspierane przez najskuteczniejszą w tym meczu koszykarkę gospodyń - K. Dzierbicką utrzymały wysokie prowadzenie i na długą przerwę wodzisławska drużyna schodziła prowadząc 52:33. W trzeciej odsłonie gospodynie znowu bardzo mocno przyspieszyły w ataku, zacieśniając jednocześnie swoją strefę podkoszową w obronie co sprawiło, że zawodniczki z Wisły zdołały zdobyć w tej części gry jedynie 6 punktów przy 22 zdobytych przez Wodzisławianki. Ostatnią kwartę meczu bardzo mocno rozpoczęła znowu W. Walocha. Zawodniczka ta bez problemów ogrywała w grach „jeden na jeden” swoje przeciwniczki zdobywając 7 punktów z rzędu i powiększając w trzeciej minucie kwarty prowadzenie Olimpii do czterdziestu punktów (81:41). Kolejne minuty meczu nie przyniosły zmiany obrazu gry. Przewaga Olimpii nie podlegała dyskusji i cały mecz zakończył się wysokim prowadzeniem 97:52.

ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski - ISSIR Start Wisła 97:52 (31:13, 21:20, 22:6, 23:13). Punkty dla Olimpii zdobyły: K. Dzierbicka 25, W. Walocha 18, S. Krupa 13, J. Sobota 12, J. Kocon 12, A. Majka 11, Walocha K. 2, P. Kurzawa 2, K. Pawlik 2, oraz W. Grzegorzek i L. Cichy 0.

Autor: ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski , dawid@naszwodzislaw.com