Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport8 marca 201606:45

Finał Pucharu Orange. Sport, radość i wsparcie znanych sportowców. Wśród finałowej dziesiątki znaleźli się wodzisławianie

Finał Pucharu Orange. Sport, radość i wsparcie znanych sportowców. Wśród finałowej dziesiątki znaleźli się wodzisławianie - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Młodzi sportowcy, którzy na co dzień rozwijają swoje talenty w Klubach Sportowych Orange, rywalizowali o Puchar Orange. Finałowa dziesiątka drużyn została wyłoniona spośród 100 klubów z całej Polski. Eliminacje trwały prawie 4 miesiące. Pierwsze miejsce zajęła drużyna UKS przy Gimnazjum w Giżycku, drugie KS Rogotix z Rogolina, trzecie Stowarzyszenie Piłkarsko-Siatkarskie Wola. Zawodników podczas rywalizacji oraz rozgrywek finałowych wspierali ambasadorowie programu: Jerzy Dudek, Artur Siódmiak, Marcin Urbaś oraz Tomasz Jankowski. Główną ideą rozgrywek jest promocja aktywności fizycznej wśród dzieci już od najmłodszych lat. 

Dzieci, które regularnie uprawiają sport, osiągają lepsze wyniki w nauce, łatwiej radzą sobie ze stresem, szybciej nawiązują relacje z rówieśnikami. Sport uczy dyscypliny, odwagi, przekraczania swoich granic, hartuje ducha. Mimo to, z roku na rok obniża się sprawność fizyczna młodych Polaków. Badania pokazują, że prawie w jednej czwartej powodem nieuczęszczania na zorganizowane zajęcia jest brak takiej możliwości w okolicy. Dostęp do odpowiedniego sprzętu, infrastruktury i wiedzy trenerskiej nie wszędzie bywa taki sam.

Dlatego Orange Polska stworzył program, który pozwala na rozwój sportowych talentów m.in. poprzez przekazanie sprzętu sportowego i merytoryczną pomoc dla100 klubów w całej Polsce. Mieszczą się one zarówno przy szkołach, w SKS, UKS, MUKS, jak w innych ośrodkach użyteczności publicznej, głównie w małych miejscowościach oraz na terenach wiejskich i rozwijają sportowe pasje w pięciu dyscyplinach: siatkówce, koszykówce, piłce nożnej, ręcznej i lekkoatletyce.

Oprócz stałej rywalizacji klubów na platformie internetowej, Orange Polska zaplanował dla zawodników rywalizację bezpośrednią - Puchar Orange. 10 najlepszych drużyn wyłoniono po 115 dniach eliminacji i 33 746 kilometrach przemierzonych przez zespół trenerów i ekspertów KSO. Pod ich czujnym okiem, młodzi zawodnicy wykonywali 6 ćwiczeń, opracowanych na potrzeby programu. Eliminacjom do Pucharu towarzyszył doping kolegów, rodziców i całej społeczności lokalnej.

Obecnie w Klubach Sportowych Orange trenuje ponad 6200 dzieci. - Zawodnikom zapewniliśmy nie tylko sprzęt i stroje sportowe - kluby zasilone zostały technologicznie w postaci tabletów i Internetu, dzięki czemu mogą korzystać z platformy internetowej, która jest interaktywnym centrum edukacji sportowej oraz miejscem rywalizacji międzyklubowej. Mamy nadzieje, że korzystanie z niej stanowi motywację dla zawodników i trenerów Klubów Sportowych Orange. Podczas finałów Pucharu Orange wszystkie zespoły walczyły dzielnie o trofeum. Oczywiście gratuluję zwycięzcom umiejętności i hartu ducha - komentuje Anna Kowalik - Mizgalska, kierująca sponsoringiem i CSR w Orange Polska.

Finałowa dziesiątka:

1. Stowarzyszenie Piłkarsko-Siatkarskie Wola – Wola, woj. śląskie
2. SKS Jedynka Wodzisław Śląski – Wodzisław Śląski, woj. śląskie
3. KS Rogotix – Rogolin, woj. mazowieckie
4. Grupa Virtus – Szlichtyngowa, woj. lubuskie
5. UKS przy Gimnazjum w Giżycku – Giżycko, woj. warmińsko-mazurskie
6. SKS przy Zespole Szkół w Wilkanowie – Wilkanów, woj. dolnośląskie
7. LKS Piast – Łapanów, woj. małopolskie
8. MUKS Halny – Kamienica, woj. małopolskie
9. LKS Pogoń Bełchów – Nieborów, woj. łódzkie
10. LUKS „ Młodzik” – Domaszowice, woj. opolskie

Zasady i ćwiczenia turniejowe

Dodatkowo, aby inspiracji i edukacji sportowej było jeszcze więcej, w ramach programu Kluby Sportowe Orange, od kwietnia br. organizowane będą rozgrywki w 8 wojewódzkich miastach Polski, w których wezmą udział zawodnicy ze wszystkich klubów objętych programem. Młodym zawodnikom kibicować będą uznani sportowcy związani z programem.

- Rozgrywki organizowane w ramach road show będą nie tylko dużym wydarzeniem sportowym w skali regionu, ale istotnym dla mnie osobiście. Z doświadczenia wiem, jak trudne są początki sportowej kariery. Cieszę się, że teraz mogę być inspiracją i wsparciem dla rodzących się talentów – mówi Jerzy Dudek, ekspert merytoryczny Klubów Sportowych Orange.

Patronat honorowy nad programem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

fot. archiwum portalu. 

Autor: Wojciech Jabczyński,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:sport

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności27 lutego 202615:21

Wypadek na terenie budowy w Wodzisławiu Śląskim. Upadek pracownika z wysokości

Wypadek na terenie budowy w Wodzisławiu Śląskim. Upadek pracownika z wysokości - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

W piątek, 27 lutego 2026 roku, w godzinach wczesnopopołudniowych doszło do niebezpiecznego zdarzenia na terenie budowy obiektu sakralnego przy ulicy św. Wawrzyńca w Wodzisławiu Śląskim. W wyniku awarii elementu konstrukcyjnego rusztowania ranny został 42-letni mężczyzna.

red.
Aktualności27 lutego 202612:11

O krok od tragedii w Wodzisławiu Śląskim. Samochód uderzył w pociąg, nietrzeźwy kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia

O krok od tragedii w Wodzisławiu Śląskim. Samochód uderzył w pociąg, nietrzeźwy kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Czwartkowy poranek na torach w Wodzisławiu Śląskim mógł zakończyć się fatalnie. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym przy ulicy Tęczowej doszło do zderzenia samochodu osobowego z pociągiem pasażerskim. Rozbity pojazd porzucono przy torowisku, a sam sprawca zniknął. To zainicjowało pilną akcję poszukiwawczą, w której planowano użyć drona. Finał sprawy ujawnił niepokojące tło całego zajścia.

red., fot. asp. Mateusz Kaczmarek/KP PSP Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności27 lutego 202613:06

Przebudowa kluczowego węzła w Syryni. Rondo w miejsce niebezpiecznego skrzyżowania

Przebudowa kluczowego węzła w Syryni. Rondo w miejsce niebezpiecznego skrzyżowania - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Lubomia:

Jedno z najbardziej kolizyjnych miejsc na mapie drogowej powiatu wodzisławskiego doczeka się gruntownej modernizacji. Skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 936 (ul. Bukowska) z drogą powiatową nr 3512S (ul. Raciborska) w Syryni zostanie przekształcone w rondo. 

opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności26 lutego 202617:10

Zmiana na stanowisku dyrektora wodzisławskiego MOPS

Zmiana na stanowisku dyrektora wodzisławskiego MOPS - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl / fot. Natalia Maciejek
Aktualności26 lutego 202617:26

Starówka w nowym wydaniu. Na rynku pojawi się wyjątkowa makieta

Starówka w nowym wydaniu. Na rynku pojawi się wyjątkowa makieta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl / fot. wodzisławski magistrat
Reklama
Reklama
Aktualności26 lutego 202617:16

Przebudowa bocznej ulicy Skrzyszowskiej i Zielonej już niebawem

Przebudowa bocznej ulicy Skrzyszowskiej i Zielonej już niebawem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl / fot. przewodniczący RM - M. Blazy
Reklama
Aktualności27 lutego 202612:49

Wiemy, kto zrealizuje zadania w zakresie ochrony zdrowia

Wiemy, kto zrealizuje zadania w zakresie ochrony zdrowia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Aktualności27 lutego 202612:21

Marcowy Wodzisławski Jarmark Staroci już w niedzielę

Marcowy Wodzisławski Jarmark Staroci już w niedzielę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. FB/Wodzisławski Jarmark Staroci
Sport27 lutego 202610:41

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Reklama
Aktualności27 lutego 202613:16

Miejski Konkurs na Najpiękniejszą Pisankę Wielkanocną 2026

Miejski Konkurs na Najpiękniejszą Pisankę Wielkanocną 2026 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. poglądowe/AI
Aktualności27 lutego 202612:38

Ponad 18,5 mln zł na przebudowę ul. Mszańskiej

Ponad 18,5 mln zł na przebudowę ul. Mszańskiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Strony Partnerskie27 lutego 202622:09

Jak ładować rower elektryczny?

Jak ładować rower elektryczny? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał partnerski
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.