Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport28 lutego 201709:15

W Wodzisławiu rusza szkółka kolarska

W Wodzisławiu rusza szkółka kolarska - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski: Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej postanowiło przyznać Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji "CENTRUM" w Wodzisławiu Śląskim dofinansowanie na stworzenie Szkółki Kolarskiej w ramach Narodowego Projektu Rozwoju Kolarstwa. 4 marca miejska jednostka startuje z naborem.

Z założeń programu określającego kierunki działania PZKol na lata 2014 – 2020 wynika, że szkółki kolarskie są pierwszym poziomem upowszechniania sportu poprzez kolarstwo. Wszystkich miłośników kolarstwa (MTB, BMX, szosowego), zarówno tych rozpoczynających swoją przygodę z rowerem, jak i tych chcących rozwijać swoje umiejętności zapraszamy do udziału w zajęciach Szkółki Kolarskiej. W treningach mogą uczestniczyć tylko dzieci (uczniowie szkół podstawowych), którzy nie są zawodnikami klubowymi, ponieważ jest to program upowszechniania sportu. Udział jest nieodpłatny.

Spotkanie organizacyjne połączone z naborem będzie miało miejsce w sobotę, 4 marca o godzinie 13:00 na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”. Należy zabrać własny sprzęt.

Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki i środy, począwszy od 6 marca, godzina 16:00. Zajęcia w szkółkach prowadzone będą dla 15 dzieci w formie zajęć pozalekcyjnych 2 razy w tygodniu po 2 godziny zajęć. W naszym mieście zajęcia poprowadzi instruktor kolarstwa. Zadaniem MOSiR „CENTRUM” będzie wyławianie talentów do dalszego szkolenia w sekcjach klubowych.

Program działania szkółek kolarskich obejmuje m.in. zakup sprzętu sportowego (rowerów, strojów sportowych i kasków). Program jest dofinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki na poziomie 70%, a pozostałe 30% to finansowy wkład własny lokalnych operatorów szkółek.

Więcej informacji: trzywzgorza@wodzislaw-slaski.pl lub pod numerem 32 455 15 19.

Autor: UM Wodzisław, dawid@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności11 marca 202611:50

Zaginiona hulajnoga elektryczna. Policja poszukuje właściciela

Zaginiona hulajnoga elektryczna. Policja poszukuje właściciela - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Kultura i Edukacja10 marca 202609:45

Miasto wspiera kulturę. Pięć organizacji z dotacjami na projekty w 2026 roku

Miasto wspiera kulturę. Pięć organizacji z dotacjami na projekty w 2026 roku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Kultura i Edukacja10 marca 202610:02

Kokoszyczanki i Irena Pośpiech uhonorowane. Doceniono ich wkład w rozwój regionu

Kokoszyczanki i Irena Pośpiech uhonorowane. Doceniono ich wkład w rozwój regionu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Agnieszka Trzeciok
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.