Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport17 września 201722:31

6. kolejka: Odra – Rogów 0:4

6. kolejka: Odra – Rogów 0:4 - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

W sobotę przy Bogumińskiej Odra Wodzisław spotkała się z ubiegłorocznym wicemistrzem okręgówki, Przyszłość Rogów. Zespół prowadzony przez Tomasza Sosnę niewątpliwie "nie leży" Odrze. W rozgrywkach 2016/17 dwukrotnie wodzisławski zespół musiał przełknąć gorycz porażki, tracąc w dwóch meczach łącznie 6 bramek. Nie inaczej było tym razem. 

Od pierwszych minut spotkania śmiało zaatakowała Odra. Najpierw strzał Marcina Paszka broni golkiper gości. Dwie minuty później po dośrodkowaniu Mateusza Kondziołki ponownie Paszek staje przed szansą, ale jego uderzenie mija nieznacznie bramkę Rogowa. W 9. minucie na prowadzenie wychodzi Przyszłość Rogów. Po prostopadłym podaniu, które nie zostało przecięte przez żadnego z naszych obrońców, w polu karnym świetnie poradził sobie Kamil Benauer. Strzałem w długi róg pewnie pokonał Kamila Zemanka. W późniejszym okresie gry przeważali Niebiesko-Czerwoni, ale niewiele z tego wynikło. W 16. minucie meczu z rzutu wolnego uderzał Błażej Radler, ale futbolówka przeleciała minimalnie nad bramką. Dziesięć minut później na strzał zza pola karnego zdecydował się jeden z graczy Odry. Niewiele zabrakło do wyrównania stanu meczu, ale piłka po jego uderzeniu odbiła się od poprzeczki, następnie poszybowała w powietrze by na końcu wylądować w rękach Beniamina Jastrzębowskiego. W 35. minucie z powodu kontuzji boisko opuścić musiał Kamil Zemanek, w którego miejsce na murawie pojawił się Karol Wacławiec. Jeszcze przed przerwą goście przeprowadzili prawie identyczną akcję jak ta, która dała im prowadzenie w tym spotkaniu. Ponownie prostopadłym podaniem rozmontowali szyki obronne Odry i ponownie Benauer po długim rogu trafił do siatki – 2:0 dla Rogowa.

Po zmianie stron w grze obu zespołów niewiele się zmieniło. Odra starała się za wszelką cenę strzelić bramkę kontaktową, jednak uderzenia – głownie niecelne – lądowały poza boiskiem. Był też jeden ze strzałów z dystansu Błażeja Radlera. Sprawił on wiele kłopotów bramkarzowi gości, który musiał się wysilić i parować piłkę na rzut rożny. Wodzisławianie głównie grali skrzydłami oraz dużą ilością długich zagrań. Było sporo dośrodkowań pod bramką Rogowa, ale te z reguły przelatywały przez pole karne, bądź lądowały w rękach Jastrzębowskigo. Brakowało dokładności, kombinacyjnej gry na jeden kontakt czy po prostu ataków środkiem boiska. W końcówce – gdy Niebiesko-Czerwoni postawili wszystko na jedną kartę – Przyszłość Rogów wykorzystała błędy i podwyższyła wynik na 4:0. Najpierw z rzutu karnego, który został podyktowany po faulu, a później z akcji trafił Benauer. Warto zaznaczyć, że w całym meczu rogowianie oddali tylko cztery strzały celne, ale wszystkie wylądowały w siatce. Odra grała, Rogów strzelał – tak w skrócie można opisać spotkanie przy Bogumińskiej.

Odra Wodzisław 0:4 Przyszłość Rogów
9', 41', 87'(k), 90' Benauer Kamil (x4)

Odra Wodzisław: Zemanek Kamil (35'Wacławiec Karol) – Górnicki Piotr /kapitan/, Przydatek Krzysztof, Radler Błażej, Starowicz Damian (46' Kopacz Jakub), Krzyżok Krzysztof, Gać Artur (79'Ślesiński Arkadiusz), Sell Łukasz (46' Gojny Grzegorz), Kondziołka Mateusz (57' Czogalik Rafał), Tarka Damian (79'Nowak Damian), Paszek Marcin
Trener: Włoka Tomasz

Przyszłość Rogów: Jastrzębowski Beniamin – Kukla Tomasz, Szkatuła Gabriel, Szkatuła Łukasz (83'Szymiczek Robert), Zychma Dawid, Pawelec Jarosław (77' Sosna Mateusz), Benauer Kamil, Kucharski Kamil /kapitan/ (87'Stebel Bartosz), Białas Jakub (73' Kubica Łukasz), Suchanek Adrian, Wojtala Paweł
Trener: Sosna Tomasz

Żółte kartki: Starowicz, Krzyżok, Radler (wszyscy Odra) – Szkatuła G., Kukla, Benauer, Kucharski (wszyscy Rogów)

Sędzia: Metelski Robert (Zabrze)

Odra Wodzisław

Autor: Odra Wodzisław, (opr. mad), dawid@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności23 listopada 202515:48

Marklowice. Zdarzenie z Szymanowskiego pozbawiło prądu część dwóch miejscowości

Marklowice. Zdarzenie z Szymanowskiego pozbawiło prądu część dwóch miejscowości - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H
Aktualności23 listopada 202513:28

Nowi strażacy w szeregach OSP Łaziska

Nowi strażacy w szeregach OSP Łaziska - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., fot. FB/OSP KSRG Łaziska
Reklama
Reklama
Reklama
Sport23 listopada 202513:50

KS Stein Academy podbiła Kraków

KS Stein Academy podbiła Kraków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red.
Sport23 listopada 202514:50

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

AKTUALIZACJA. W ostatnich dniach nie brakowało sportowych emocji. Te planowane były także na niedzielę, jednakże ze względu na warunki atmosferyczne zaplanowane na dziś, 23.11. mecze w klasie okręgowej oraz A i B klasie Podokręgu Racibórz zostały odwołane. Sprawdź wyniki spotkań, które udało się rozegrać.

(greh)
Kultura i Edukacja23 listopada 202522:16

Pracownia zielonych pomysłów u Kornela. Nowość w wodzisławskiej Piętnastce [FOTO]

Pracownia zielonych pomysłów u Kornela. Nowość w wodzisławskiej Piętnastce [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 w Wodzisławiu Śląskim mogą już korzystać z pracowni „Pracownia zielonych pomysłów u Kornela”, która 21 listopada, została uroczyście otwarta. Miejska placówka oświatowa otrzymała na ten cel maksymalną dotację w wysokości 48 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

red., fot. Agnieszka Maciejewska
Reklama
Aktualności23 listopada 202522:35

Powiat zaprasza na barbórkowe zwiedzanie sztolni

Powiat zaprasza na barbórkowe zwiedzanie sztolni - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności23 listopada 202522:08

Nieczynne Biuro Rzecznika Konsumentów

Nieczynne Biuro Rzecznika Konsumentów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności23 listopada 202522:41

Nowy design na przystanku przy ul. Pszowskiej

Nowy design na przystanku przy ul. Pszowskiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Biuro Kultury i Promocji
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.