Radlinianin wicemistrzem Polski Juniorów Młodszych w szpadzie!

W dniach 4 – 5 maja br. w Koninie odbywała się XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych w szermierce.
W Wydarzeniu startuje tylko 42 najlepszych zawodników w Polsce w klasyfikacji generalnej. Uczestniczyli w niej również uczniowie Sportowej Szkoły Podstawowej nr. 2 w Radlinie. Sebastian Mandrysz, Jakub Kurek- turniej indywidualny, Aleksandra Kuśka, Marta Krauze – turniej drużynowy oraz zeszłoroczni absolwenci Bartłomiej Musiolik oraz Kamil Huwer.
Turniej ten będący jednocześnie Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych okazał się najlepszym dla Kamila Huwera, który po wstępnej eliminacji grupowej zajmował 8 miejsce, następnie pokonał zawodnika z Częstochowy i Katowic znajdując się wśród 8 najlepszych w Polsce. Kolejnie wyeliminował kolegę z Warszawy, będącego na czele stawki krajowej w walce o półfinał. Świetnie poradził sobie również w kolejnej walce o wejście do finału z zawodnikiem z Wrocławia. W walce finałowej jednakże uległ kolejnemu przeciwnikowi z Wrocławia. Tym samym został srebrnym medalistą Mistrzostw Polski. Jego koledzy zajęli ostatecznie 27 (Jakub Kurek) i 33 miejsce (Sebastian Mandrysz ).
W kolejnym dniu zawodnicy przystąpili do turnieju drużynowego. Kamil Huwer wraz z Bartłomiejem Musiolikiem u kolegami z RMKS Rybnik zdobyli brązowy medal Mistrzostw Polski, Aleksandra Kuśka i Marta Krauze z koleżankami z UKS Trójka Radlin zajęły 7 miejsce, natomiast Sebastian Mandrysz i jego koledzy z klubu uplasowali się na 8 miejscu. Świetnie spisała się również zawodniczka UKS Trójka Radlin Zofia Piejak zajmując 8 miejsce. W drużynie startowała również Karolina Malczok z UKS Trójka Radlin
Komentarze (0)
Dodaj komentarz