Sport19 października 201118:30

Kadetki Olimpii ponownie z tarczą

Kadetki Olimpii ponownie z tarczą - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
1

Kolejne, trzecie już zwycięstwo zanotowały na swoim koncie koszykarki Olimpii Wodzisław Śl. Tym razem w pokonanym polu kadetki z Wodzisławia zostawiły drużynę MKS Strzelce Opolskie wygrywając na wyjeździe 40:63.

Początek meczu nie zapowiadał łatwego zwycięstwa Olimpii. Po pierwszej kwarcie to zawodniczki  ze Strzelec Opolskich miały więcej powodów do radości prowadząc 16:10. W  drugiej kwarcie obraz gry uległ zmianie i na boisku panowały kadetki z Wodzisławia.  Dobre zagrania w ataku ale przede wszystkim  wzmocniona defensywa (zawodniczki MKS zdobyły w tej kwarcie tylko 6 punktów) pozwoliły młodym koszykarkom z Wodzisławia osiągnąć na koniec kwarty trzynastopunktowe prowadzenie (22:35).

Początek kwarty  trzeciej ponownie należał do zawodniczek ze Strzelec, którym udało się odrobić kilka punktów straty. Dopiero dwie przerwy na żądanie wzięte w tej części gry przez trenera z Wodzisławia pozwoliły przywrócić spokój w poczynaniach koszykarek Olimpii i kwarta zakończyła się wynikiem 36:45. W czwartej kwarcie spokojna i skuteczna gra Olimpii w ataku, oraz ponownie dobra defensywa pozwoliły systematycznie powiększać przewagę, która na koniec spotkania wyniosła 23 punkty (40:63).

- I w tym meczu nie ustrzegliśmy się  kilku nerwowych chwil jednak cieszę się, że moje zawodniczki „odrobiły zadanie domowe” z poprzedniego meczu i tym razem szybciej opanowały emocje nie dopuszczając do nerwowej końcówki – tak po meczu wypowiadał się trener Grzegorz Korzeń.

Najskuteczniejszymi zawodniczkami meczu  w szeregach Olimpii były: ponownie Karwot Julia zdobywczyni 18 pkt., oraz Wiertelak Agnieszka 15 pkt.,Cywka Marta 12 pkt., Drózd Angelika 10 pkt. Ponadto punkty w meczu zdobyły: Piechaczek Aleksandra 4, Tatarczyk Patrycja 3, Mika Patrycja 1  W meczu wystąpiła również Mika Angelika, Kühn Zuzanna, Walocha Karolina, Walocha Wioletta, Kałuża Monika.  Najskuteczniejszą zawodniczką MKS Strzelce Opolskie była Bartosiewicz Magdalena zdobywczyni 13 punktów.