Sport13 maja 201911:17

Młodzi koszykarze z Wodzisławia z wygraną i porażką na turnieju w Rybniku

Młodzi koszykarze z Wodzisławia z wygraną i porażką na turnieju w Rybniku - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0

W minioną sobotę, w niedalekim Rybniku, odbył się ostatni turniej koszykówki w ramach rozgrywek grupy B minikoszykówki chłopców rocznika 2007 i młodszych.

W pierwszym meczu wodzisławska drużyna zmierzyła się z gospodarzami turnieju, zespołem MKKS II Rybnik. Mecz był bardzo wyrównany i zacięty od pierwszej do ostatniej minuty. Na prowadzenie wychodziła raz jedna, raz druga drużyna. Do przerwy lepsi byli gospodarze /14:11/, jednakże cały mecz zakończył się zwycięstwem naszego zespołu różnicą 4 punktów /29:33/.

Drugie spotkanie to pojedynek z MKS MOS Katowice. Mecz rozpoczął się bardzo obiecująco, ponieważ pierwsza kwarta to wygrana wodzisławian stosunkiem 15:13. Niestety kolejne kwarty to już przewaga chłopców z Katowic i mecz zakończył się ich zasłużonym zwycięstwem /58:25/.
Mimo przegranej był to dobry mecz w wykonaniu MKS Wodzisław.

Najlepszym zawodnikiem tego turnieju w wodzisławskiej drużynie był Maciek Łazarczyk, ale cały zespół zasłużył na pochwałę za ambitną walkę w każdej minucie meczu. Cieszą postępy czynione przez naszych młodych koszykarzy i mamy nadzieję, że w kolejnym sezonie będziemy mieli jeszcze więcej powodów do radości.

W turnieju uczestniczyli /punkty pierwszy; drugi mecz/

Górny szereg od lewej: Mirosław Pielorz – trener drużyny, Maciej Łazarczyk /17; 9/ – kapitan drużyny, Wiktor Maziarz-Piotrowski /4; 0/, Kacper Kostka, Karol Kozielski /2; 2/, Szymon Dąbrowski, Maksymilian Szymański /2; 2/

Dolny szereg od lewej: Patryk Piasecki /2; 0/, Olivier Błaszczak /6; 0/, Karol Pietraszek, Kamil Ochodek /0; 2/, Jakub Barabasz /0; 10/, Filip Pielorz. Trenerem drużyny jest Mirosław Pielorz.

Autor: MKS Wodzisław Śląski, redakcja@naszwodzislaw.com