Sport18 grudnia 201119:44

Ważne zwycięstwo młodzików młodszych

Ważne zwycięstwo młodzików młodszych - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0

W piątek odbył się drugi mecz rundy rewanżowej w ramach rozgrywek koszykówki młodzików młodszych z udziałem MKS-u Wodzisław. Tym razem młodzicy młodsi drużyny pojechali do Katowic, by tam się zmierzyć z UKS-em SP 27, który jest wicemistrzem rozgrywek ubiegłego sezonu.

Początek spotkania nie przebiegał po naszej myśli i pierwsze punkty zdobywała wyłącznie drużyna z Katowic. Po pierwszych paru minutach wynik wynosił 9:0. Zespół MKS Wodzisław Śl. popełnił dużo prostych błędów, natomiast drużyna z Katowic była bardzo skuteczna. Efektem tego była przegrana pierwsza kwarta różnicą dziewięciu punktów. Druga kwarta to już lepsza gra, zwłaszcza w obronie oraz na tablicach i pierwsza połowa meczu kończy się prowadzeniem UKS SP 27 Katowice stosunkiem 38:33.

Drugą połowę meczu młodzi koszykarze z Wodzisławia Śl. rozpoczęli bardziej skoncentrowani, poprawiła się także skuteczność, dzięki czemu trzecia kwarta to zwycięstwo naszej drużyny różnicą ośmiu punktów. Ostatnia część spotkania to już duża przewaga MKS Wodzisław Śl. i wysoka wygrana w tej kwarcie 19:4. Cały mecz zakończył się zwycięstwem młodzików młodszych MKS Wodzisław Śl. różnicą osiemnastu punktów.

Najlepszym zawodnikiem meczu był Bartosz Banasik, zdobywca 33 punktów dla swojej drużyny. Na słowa pochwały zasłużył także Iwo Rybiński, który jest zawodnikiem o rok młodszym.
To zwycięstwo znacznie przybliżyło naszą drużynę do awansu do grupy finałowej, do której awansują po cztery najlepsze zespoły z dwóch grup. Młodzi koszykarze z Wodzisławia Śl. plasują się obecnie na drugim miejscu w swojej grupie, mając na koncie sześć zwycięstw i jedną porażkę.
Wynik końcowy UKS SP 27 Katowice – MKS Wodzisław Śl. 60:78
Kwarta 1: 23:14
Kwarta 2: 15:19
Kwarta 3: 18:26
Kwarta 4: 4:19
Punkty zdobyli: Wutke Sebastian 0, Wilk Bartosz 10, Banasik Bartosz 33, Wodecki Tomasz 0, Prochasek Robert 0,  Syska Kamil 14, Paryło Jan 5, Adamczewski Amadeusz 4, Wieczorek Jakub 0, Rybiński Iwo 10, Szałek Jan 0.

Trenerem drużyny jest Mirosław Pielorz

Uczestnictwo w rozgrywkach jest częścią zadania „ ŻYJ ZDROWO NA SPORTOWO”, które jest wspierane przez Prezydenta Miasta Wodzisław Śl.

Od 1 maja cyklobusy wyruszą w trasy

Od 1 maja cyklobusy wyruszą w trasy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl