Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport6 lutego 202008:51

V Wodzisławska Liga Szachowa Szkół Podstawowych

V Wodzisławska Liga Szachowa Szkół Podstawowych - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

29 stycznia 2020 r. odbyła się pierwsza runda rozgrywek V Wodzisławskiej Ligi Szachowej Szkół Podstawowych, w której wzięło udział 56 uczniów reprezentujących 10 wodzisławskich szkół podstawowych. Gospodarzem turnieju była SP 1 przy ul. Wałowej, a zawody przeprowadził klub szachowy UKS Baszta. Patronat honorowy nad turniejem objął Prezydent Miasta – Mieczysław Kieca.

Turniej rozegrany został wg systemu szwajcarskiego, na dystansie 7 rund, z czasem gry 15 min. na zawodnika. Klasyfikacja obejmowała podział na dziewczynki i chłopców, klasach I-IV i V-VII oraz klasyfikację drużynową. Obsługę sędziowska stanowili Mikołaj Karalchuk i Mariusz Kieś – na co dzień nauczyciele gry w szachy w placówkach oświatowych naszego miasta.

Wyniki indywidualne

Klasy I – IV chłopcy:
1. Reszczyński Szymon SP 8
2. Kordowski Łukasz SP 17
3. Tolarz Filip SP 16

Dziewczęta:
1. Rduch Diana SP 1
2. Słanina Agnieszka SP 1
3. Drzęźla Gabriela SP 17

Klasy V – VIII chłopcy:
1. Ciepły Krzysztof SP 1
2. Karwot Marek SP 17
3. Walaszczyk Mikołaj SP 3

Dziewczęta:
1. Lach Alicja SP 4
2. Wojs Alicja SP 1
3. Mainka Anna SP 8

Termin rozegrania rund następnych to: 19 luty i 11 marca.

Rozgrywki Wodzisławskiej Ligi Szachowej Szkół Podstawowych są sukcesem działaczy szachowych i włodarzy naszego miasta. Wodzisław Śląski jako jedyne miasto w naszym kraju włączył naukę gry w szachy do programu nauczania we wszystkich szkołach podstawowych. Rozwój tej dyscypliny w naszym mieście i wyniki osiągane przez naszych młodych szachistów na poziomie krajowym i międzynarodowym został zauważony przez władze Śląskiego i Polskiego Związku Szachowego. Wyrazem tego jest przyjęcie zaproszenia przez Vice Prezydenta Światowej Organizacji Szachowe FIDE Łukasza Turleja do odwiedzin klubu szachowego UKS Baszta Wodzisław Śl. w najbliższym czasie.

Wyniki pierwszego turnieju

Klasy 1-4 - TUTAJ.

Klasy 5-8 - TUTAJ.

Wyniki V Wodzisławskiej Ligi Szachowej Szkół Podstawowych - TUTAJ.

Autor: wodzislaw-slaski.pl, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności9 marca 202610:10

WySPA Kobiet w Wodzisławiu Śląskim. Popołudnie pełne inspiracji, rozmów i kobiecej energii [FOTO]

WySPA Kobiet w Wodzisławiu Śląskim. Popołudnie pełne inspiracji, rozmów i kobiecej energii [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Sala pełna rozmów, śmiechu, inspirujących spotkań i kobiecej energii – tak wyglądała trzecia odsłona wydarzenia WySPA Kobiet w Wodzisławiu Śląskim. W sobotnie popołudnie, 7 marca, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 wodzisławianki spotkały się, by na chwilę zatrzymać się w codziennym biegu, zadbać o siebie, zdobyć nową wiedzę i spędzić czas w atmosferze wsparcia oraz wzajemnej inspiracji.

opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Reklama
Aktualności9 marca 202610:34

Pierwszy krok ku przyszłości. Powiatowe Targi Edukacyjne na wodzisławskim Rynku [FOTO]

Pierwszy krok ku przyszłości. Powiatowe Targi Edukacyjne na wodzisławskim Rynku [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

W miniony weekend Wodzisław Śląski stał się miejscem spotkań młodych ludzi stojących przed jedną z pierwszych ważnych decyzji w swoim życiu. Na wodzisławskim Rynku odbyły się Powiatowe Targi Edukacyjne – wydarzenie skierowane przede wszystkim do uczniów klas ósmych szkół podstawowych, ich rodziców oraz nauczycieli. 

opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Sport8 marca 202621:49

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności10 marca 202611:07

Promocja Wodzisławia Śląskiego przez sport. Konkurs ofert dla klubów i organizacji

Promocja Wodzisławia Śląskiego przez sport. Konkurs ofert dla klubów i organizacji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Reklama
Kultura i Edukacja10 marca 202610:02

Kokoszyczanki i Irena Pośpiech uhonorowane. Doceniono ich wkład w rozwój regionu

Kokoszyczanki i Irena Pośpiech uhonorowane. Doceniono ich wkład w rozwój regionu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Agnieszka Trzeciok
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności10 marca 202612:31

V Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa Magiczne drzewo i drewno w Pałacu Dietrichsteinów

V Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa Magiczne drzewo i drewno w Pałacu Dietrichsteinów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Latający Obiektyw
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.