Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport9 lipca 202011:17

Mistrzostwa świata sztafet na Stadionie Śląskim coraz bliżej

Mistrzostwa świata sztafet na Stadionie Śląskim coraz bliżej - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

Rozpoczęło się końcowe odliczanie do lekkoatletycznych mistrzostw świata sztafet na Stadionie Śląskim. Do startu imprezy pozostało niespełna 300 dni. 

W konferencji prasowej, odbywającej się w Parku Śląskim, zaprezentowano logo mistrzostw i odsłonięto zegar, odliczający czas do startu wydarzenia. W spotkaniu uczestniczył marszałek Jakub Chełstowski, Izabela Domogała i Beata Białowąs z Zarządu Województwa oraz prezes Stadionu Śląskiego Jan Widera, wiceprzewodniczący Komisji Sportu, Turystyki i Rekreacji Sejmiku Województwa Śląskiego Bartłomiej Kowalski i trener sztafety kobiet, Aleksander Matusiński.

„Mistrzostwa świata sztafet będą pierwszą imprezą tej rangi w naszym regionie. Wierzę, że emocje na Stadionie Śląskim będą ogromne. To będzie jedna z ostatnich imprez przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio, na której zaprezentują się największe gwiazdy królowej sportu. Zegar tyka, ale jesteśmy gotowi i jestem przekonany, że te zawody okażą się dużym sukcesem” – podkreślał marszałek Jakub Chełstowski.

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata Sztafet World Athletic Relays Silesia 2021 odbędą się w dniach 1-2 maja 2021 roku. To impreza o zasięgu globalnym, która będzie kwalifikacją olimpijską do Igrzysk w Tokio. Mistrzostwa Świata sztafet zostaną zorganizowane po raz piąty w historii. Trzy pierwsze edycje odbyły się na Bahamach, czwarta w Japonii. Czas mierzy specjalnie skonstruowany zegar usytuowany w Parku Śląskim. Logotyp mistrzostw nawiązuje kolorystycznie do barw regionu, które układają się w równoległe pasy tworzące zarys lekkoatletycznej bieżni.

Podejście władz regionu, które stawiają na lekkoatletykę oraz potencjał Stadionu Śląskiego, bardzo wysoko ocenianego przez lekkoatletów z całego świata, miały istotny wpływ na decyzję World Athletics o przyznaniu Polsce tych zawodów. „Organizacja Mistrzostw Świata Sztafet to wielkie wyzwanie. Każde zawody na Stadionie Śląskim traktujemy jako doświadczenie przed tą imprezą. Przed nami dwa międzynarodowe mityngi – Memoriały Janusza Kusocińskiego i Kamili Skolimowskiej. Chcemy, żeby były to próby generalne przed mistrzostwami” – mówił prezes Stadionu Śląskiego Jan Widera.

Organizacja Mistrzostw Świata Sztafet wpisuje się w długofalową strategię rozwoju regionu, który od lat na sport przeznacza duże środki, zdając sobie sprawę, że jest to inwestycja w przyszłość. Mistrzostwa świata sztafet to również promocja regionu, o czym przekonywały Izabela Domogała i Beata Białowąs, zachęcając do spędzenia urlopu i przyjazdu do województwa śląskiego. Mistrzostwa Świata Sztafet Silesia 2021 odbędą się dwa i pół miesiąca przed igrzyskami olimpijskimi. Dla zawodników z całego świata to bardzo ważny start. Właśnie w Chorzowie będzie można wywalczyć przepustkę do Tokio. To zapowiada, że na Stadionie Śląskim pojawi się plejada gwiazd sprintu.

„To dla nas niezwykle ważna impreza. To będą kwalifikacje olimpijskie, ostatni sprawdzian sztafety przed wyjazdem do Tokio, bronimy tu złota z zeszłego roku z Yokohamy. Na Stadionie Śląskim się znakomicie biega, to ważne, że te zawody odbywają się w Polsce, bo nasze zawodniczki są w stanie wykrzesać z siebie maksimum możliwości, niesione przez doping polskich kibiców” – ocenił trener polskiej żeńskiej sztafety 4x400m, Aleksander Matusiński.

Ze względu na pandemię to będą pierwsze zawody organizowane przez World Athletics na otwartym stadionie od października 2019 roku. Będą to też jedyne stadionowe zawody w przyszłym sezonie sygnowane przez światową federację. Organizatorem Mistrzostw Świata Sztafet World Athletics Relays Silesia 2021 jest Województwo Śląskie oraz Stadion Śląski.

Autor: slaskie.pl, fot.Patryk Pyrlik/UMWS, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Zobacz film

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności16 września 202511:45

Radlin II ma nową Radę Dzielnicy

Radlin II ma nową Radę Dzielnicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Mariusz Blazy
Reklama
Aktualności16 września 202512:38

Radlin II: Prezydent spotkał się z mieszkańcami

Radlin II: Prezydent spotkał się z mieszkańcami - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. UM Wodzisław Ślaski
Reklama
Reklama
Aktualności16 września 202512:04

Rydułtowy ruszają z dalszymi pracami przy centrum przesiadkowym

Rydułtowy ruszają z dalszymi pracami przy centrum przesiadkowym - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Rydułtowy
Reklama
Aktualności17 września 202512:09

Strażacy ze Skrzyszowa z nowym specjalistycznym sprzętem

Strażacy ze Skrzyszowa z nowym specjalistycznym sprzętem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UG Godów, fot. poglądowe - FB/OSP Skrzyszów
Aktualności16 września 202511:27

Tłumy na Dniu Otwartym Wodzisławskiej Porodówki [FOTO]

Tłumy na Dniu Otwartym Wodzisławskiej Porodówki [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności16 września 202511:50

Startują kolejne inwestycje drogowe w powiecie

Startują kolejne inwestycje drogowe w powiecie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Aktualności16 września 202513:13

Jubileusz 120-lecia OSP Gołkowice. Jednostka ma nowy sztandar [FOTO]

Jubileusz 120-lecia OSP Gołkowice. Jednostka ma nowy sztandar [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Godów:

W sobotę, 13 września OSP Gołkowice świętowała 120-lecie istnienia. Okazały jubileusz stał się okazją do poświęcenie i przekazania jednostce nowego sztandaru, który zastąpi poprzedni, ufundowany w 1957 r. Podobnie jak historyczny sztandar, tak również ten nowy został ufundowany przez społeczność Gołkowic i Skrbeńska.

UG Godów
Reklama
Aktualności16 września 202512:14

Zebrania wiejskie w Gminie Godów

Zebrania wiejskie w Gminie Godów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UG Godów
Reklama
Reklama
Sport17 września 202511:12

Młody talent z Wodzisławia Śląskiego w kadrze narodowej

Młody talent z Wodzisławia Śląskiego w kadrze narodowej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. archiwum prywatne Wojciecha Grzonki
Reklama
Kultura i Edukacja16 września 202514:50

Projekt IntegrujeMY. Ogrody Talentów w pełnym rozkwicie [FOTO]

Projekt IntegrujeMY. Ogrody Talentów w pełnym rozkwicie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., fot. Agnieszka Kozielska, Małgorzata Tomas, Joanna Kotula
Reklama
Reklama
Aktualności17 września 202511:00

Europejskie Dni Dziedzictwa w wodzisławskim Muzeum

Europejskie Dni Dziedzictwa w wodzisławskim Muzeum - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Natalia Maciejek/UM
Reklama
Sport17 września 202523:42

Puchar Polski. Rezerwy Unii Turza Śląska w półfinale [FOTO]

Puchar Polski. Rezerwy Unii Turza Śląska w półfinale [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Na stadionie przy ul. Srebrnej 12 w Raciborzu rozegrano dziś, 17 września mecz 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz. Spotkanie miało niecodzienny charakter, ponieważ naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny noszące tę samą nazwę – Unia Racibórz oraz rezerwy Unii Turza Śląska.

red., fot. Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.