Sport27 lutego 201215:18

Biegaczki MKS-u wróciły do rywalizacji

Biegaczki MKS-u wróciły do rywalizacji - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0

W dniach od 20 do 21 lutego na Kubalonce została rozegrana Finałowa Edycja  Biegu na Igrzyska. Tym razem do starszych koleżanek dołączyły młodsze biegaczki MKS Wodzisław. dla, których był to debiut w tak ważnych zawodach jak Bieg na Igrzyska, który jest jednocześnie zaliczany do Pucharu Polski.

W pierwszym dniu zawodów odbyły się biegi techniką klasyczną, gdzie w kategorii juniorek B na dystansie 5 km Dominika Bielecka zajęła 3 miejsce a Sonia Fulneczek 15 miejsce. W kategorii juniorek C na dystansie 3km cl 25 miejsce Weronika Sikorska. W kategorii juniorek D na dystansie 2km cl 26. Natalia Sikora, 43. Anna Bargiel, 44. Izabella Sikorska, 45. Małgorzata Weychert. W najmłodszej kategorii juniorek E na dystansie 2km cl 30 miejsce Natalia Załęska, 31. Natalia Olczyk, 32. Katarzyna Niemirska.

W drugim dniu zawodów odbył się bieg stylem łyżwowym metodą Gundersena - pościgowy. Tutaj Dominika Bielecka na Dystansie 5km F zajęła 4 miejsce a Sonia Fulneczek 14 miejsce. W juniorkach D na dystansie 2km F 24. Natalia Sikora, 38. Anna Bargiel, 42. Izabella Sikorska, 43. Małgorzata Weychert. W juniorkach E na dystansie 2km F 26. Natalia Załęska, 27. Katarzyna Niemirska, 28. Natalia Olczyk.

W ogólnej klasyfikacji po 8 biegach Dominika  zajęła 4 miejsce a Sonia 12 miejsce. w punktacji klubowej MKS Wodzisław Śl. zajął 18 miejsce co jest bardzo dużym osiągnięciem. Udział zawodniczek w zawodach finansowo wspierał  Urząd Miasta Wodzisław oraz Bank Spółdzielczy w Jastrzębiu Zdroju.

Sport28 marca 202411:19

Martyna Pietroszek z medalami mistrzostw Polski. Sztafeta też na podium

Martyna Pietroszek z medalami mistrzostw Polski. Sztafeta też na podium - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl