Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport15 lutego 202111:09

Sukcesy zawodniczek KS Ski Team Wodzisław na Mistrzostwach Polski

Sukcesy zawodniczek KS Ski Team Wodzisław na Mistrzostwach Polski - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

W dniach od 30 stycznia do 1 lutego w Klikuszowej rozegrano Mistrzostwa Polski Młodzików i UKS-ów w biegach narciarskich. Biegaczki KS SKI TEAM Wodzisław Śląski spisały się rewelacyjnie zajmując dwa miejsca w pierwszej dziesiątce.

Znakomity bieg Oliwii Witek pozwolił uzyskać 7 miejsce tracąc do złota 21 sekund. Tylko 4 sekundy wolniej pobiegła Zofia Paszkiewicz zajmując 10 miejsce w stawce 83 zawodniczek. Dobrze pobiegła również Martyna Pietroszek, która pomimo 31 miejsca straciła do zwyciężczyni 50 sekund, co świadczy o bardzo wyrównanym poziomie wszystkich zawodniczek. Bardzo dobry bieg zaliczył Oskar Kremski, który zajął 15 miejsce. W stylu klasycznym świetnie pobiegła Zofia Paszkiewicz zajmując 13 miejsce oraz Oskar Kremski 16 miejsce. Pozostali pobiegli na miarę swoich możliwości. Biegacze i biegaczki SKI TEAMU Wodzisław Śląski rywalizowali stylem dowolnym, klasycznym i w sztafecie. Dla wszystkich naszych zawodników był to debiut, w tak ważnych zawodach.

Wyniki w stylu dowolnym

dziewczyny młodsze 2km F - dowolny

7. Oliwia Witek
10. Zofia Paszkiewicz
31. Martyna Pietroszek
72. Amelia Cholajda

chłopcy młodsi 2km F

15. Oskar Kremski

dziewczyny starsze 3km F

67. Wiktoria Baszton
69. Natalia Długi

chłopcy starsi 3km F

67. Michał Skorupa

młodziczki 5km F

47. Emilia Piskowska
53. Oliwia Kowalska

Wyniki w stylu klasycznym

dziewczyny młodsze: 2km cl - klasyczny

13. Zofia Paszkiewicz
23. Oliwia Witek
38. Martyna Pietroszek
69. Amelia Cholajda

Chłopcy młodsi: 2km cl

16. Oskar Kremski

Dziewczyny starsze: 2,5km cl

63. Natalia Długi
64. Wiktoria Baszton

Chłopcy starsi: 2,5km cl

58. Michał Skorupa

Młodziczki: 3km cl

39. Emilia Piskowska
49. Oliwia Kowalska

Na zakończenie Mistrzostw Polski w biegach narciarskich rozegrano biegi sztafetowe z udziałem naszych najmłodszych zawodniczek, które rywalizowały z zawodniczkami dwa lata starszymi. Nasze młode biegaczki uplasowały się na 14 miejscu w Polsce co jest sporym osiągnięciem biorąc pod uwagę to, że są dużo młodsze od dziewczyn rywalizujących w tej kategorii wiekowej. Skład naszej sztafety: Zofia Paszkiewicz, Oliwia Witek, Martyna Pietroszek, Wiktoria Baszton. Miejmy nadzieje, że doświadczenie, które zdobyły nasze dziewczyny zaowocuje w późniejszych latach, kiedy będą rywalizowały w swojej kategorii wiekowej.

Trenerem głównym zawodników jest Krzysztof Skorupa. Asystentem trenera Anna Baszton.

Wyjazd i pobyt na zawodach był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Miasta Wodzisław Śląski w ramach realizowanego zadania: "Na nartach biegowych biegnij na Igrzyska Olimpijskie"

Autor: Materiał nadesłany, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności11 grudnia 202511:58

Tragiczne odkrycie w Rydułtowach. Z Machnikowca wyłowiono ciało mężczyzny

Tragiczne odkrycie w Rydułtowach. Z Machnikowca wyłowiono ciało mężczyzny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rydułtowy:

AKTUALIZACJA. W Rydułtowach doszło do tragicznego zdarzenia w Parku Machnikowiec. W czwartek, 11 grudnia, ze zbiornika wodnego przy ulicy Strzelców Bytomskich wyłowiono ciało mężczyzny. Informacja o zdarzeniu dotarła do wodzisławskiej policji przed godziną 9:00.

red., fot. KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności11 grudnia 202510:09

Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością. Wodzisławski MOPS ogłosił nabór do programu na 2026 rok

Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością. Wodzisławski MOPS ogłosił nabór do programu na 2026 rok - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Reklama
Reklama
Aktualności11 grudnia 202522:15

Potrącenie na Kokoszyckiej. Seniorka trafiła do szpitala

Potrącenie na Kokoszyckiej. Seniorka trafiła do szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Do poważnego wypadku drogowego doszło w czwartek, 11 grudnia, na ulicy Kokoszyckiej w Wodzisławiu Śląskim, w rejonie sklepu Inter Cars. Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji, kierujący samochodem marki BMW potrącił pieszą.

opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności10 grudnia 202512:02

Wodzisławski PUP zmienia godziny otwarcia

Wodzisławski PUP zmienia godziny otwarcia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności10 grudnia 202513:10

Wodzisław Śląski: Gala wolontariatu w I LO

Wodzisław Śląski: Gala wolontariatu w I LO - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności10 grudnia 202511:46

Zmiana godzin pracy Starostwa Powiatowego. 15 grudnia urząd czynny krócej

Zmiana godzin pracy Starostwa Powiatowego. 15 grudnia urząd czynny krócej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.