Sport22 marca 201208:41

Dobre występy zawodników Górnika Radlin

Dobre występy zawodników Górnika Radlin - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Radlin:

W pierwszej połowie marca (09-11.2012),w Gorzowie Wielkopolskim, odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów. Bezprecedensowy sukces w imprezie rozgrywanej na 25 metrowej pływalni odniosła, mieszkająca w Jastrzębiu-Zdroju, a trenująca w Klubie Górnik Radlin, uczennica Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie – Martyna Żarłok.

Wywalczyła ona 3 srebrne medale Mistrzostw Polski na dystansach 50, 100 i 200 metrów stylem grzbietowym. Podopieczna trenera Wojciecha Szulca, zdobywając w kolejnych wyścigach srebrne medale, uzyskiwała znakomite wyniki, znacznie poprawiając swoje dotychczasowe rekordy życiowe.

A oto uzyskane przez nią wyniki:
· 50m stylem grzbietowym 0:29,85
· 100m stylem grzbietowym 1:04,19
· 200m stylem grzbietowym 2:15,66
Trzy srebrne medale Mistrzostw Polski to wielki sukces Martyny, jej zaangażowanych w sport rodziców i trenera Wojciecha Szulca. To duża satysfakcja dla całego środowiska pływackiego nie tylko w Radlinie, ale także w Jastrzębiu i całym Okręgu.

Z kolei w Olsztynie w dniach od 9 do 11 marca odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14-letnich w Pływaniu Podczas Zimowych, rozegranych na nowej pływalni AQUASFERA wystartowało 466 zawodników ze 105 klubów z całej Polski. Oddany na tydzień przed mistrzostwami obiekt zdał egzamin - zawody zostały przeprowadzone bardzo sprawnie i w sportowej atmosferze. W tych warunkach dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej Szkoły, którzy prawie we wszystkich startach ustanawiali swoje rekordy życiowe. Najwyższą lokatę wywalczył Marcin Marek, który zwyciężył w finale „B” na dystansie 200m st. klasycznym (2:36,79), był 13 na 50m i 15 na 100m st. klasycznym. Kamil Bury zajął 15 miejsce w konkurencji 100m st. Grzbietowym (1:06,72), 16 miejsce na dystansie 2 razy krótszym (0:30,94). Bardzo dobrze w eliminacjach wystartował Szymon Dębowski, który dystans 50m st. dowolnym pokonał w czasie 0:26,28, ustanawiając nowy rekord Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie.

Dobrze wystartowali pozostali zawodnicy KS Górnik Radlin: Magdalena Jarosz, Kamil Bugajski, Piotr Goniewicz i Dawid Ośliźlok, którzy potwierdzili swoją klasę sportową. W konkurencjach zespołowych chłopcy uplasowali się na 15 miejscu w sztafecie 4x100m st. Dowolnym (4:05,08) oraz zajęli 13 miejsce w sztafecie 4x100m st. zmiennym (4:32,36).