Sport27 marca 201217:53

Siedem medali na koniec sezonu

Siedem medali na koniec sezonu - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0

Wielkim sukcesem zakończył się sezon dla zawodników UKS „Strzał’’ Wodzisław. W dniach od 13 do 14 marca rozegrały się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików oraz Nadziei Biathlonowych woj. Śląskiego. Reprezentacja klubu sportowego „Strzał Wodzisław” zdobyła aż 7 medali.

W pierwszym dniu rozegrany został bieg indywidualny gdzie pierwsze dwa miejsca w kategorii młodziczek należały do naszych biathlonistek. Natalia Sikora zdobyła złoty medal, który wywalczyła szybkim biegiem i bardzo dobrym strzelaniem. W pozycji leżącej mimo mgły na strzelnicy strąciła wszystkie krążki, na stójce miała natomiast trzy kary. Jedną kare więcej miała Anna Bargiel, która przywiozła ze sobą srebrny medal.

W kategorii młodzików nasz jedyny zawodnik Paweł Nowak zajął dobre 12 miejsce, tym bardziej, że był to jego debiut w tej kategorii.

Na wyróżnienie zasługują wszyscy młodzi zawodnicy ( nadzieje biathlonowe)  ze Szkoły Podstawowej 21 między innymi uczniowie klas sportowych. Zawodnicy świetnie rywalizowali, potrafili odnaleźć się na strzelnicy, na trasie i przebiec znaczne dystanse zdobywając miejsca na podium, oraz tuż za nim. W chłopcach Krzysztof Lisowski zdobył bardzo dobre drugie miejsce, oraz Rafał Świerczek nasz brązowy medalista. Tuż za podium znaleźli się Durczok Damian kończąc swój bieg na 7 miejscu, Adam Zając na 9 miejsce, 10 miejsce należało dla Szymona Koniecznego, 11 lokata należała do Rafała Zająca, 12 miejsce zajął Herok Paweł, Szymon Strzelczyk ukończył bieg na 13miejscu, 14 lokata dla Pawła Kowola zaś na 17 miejsce zajął Przemek Tytko.

Nadzieje dziewczyn:
Wysokie 4 miejsce zdobyła Brachmańska Daria
Tuż za nią na 5 miejscu Jachimowicz Martyna, 6 miejsce należało dla Sosny Klaudii, Lisowska Justyna zdobyła 7 miejsce, Bardzo dobrze biegła najmłodsza zawodniczka „Strzału” Nowak Paulina, która zdobyła 12 miejsce, na 15 miejscu zakończyła swój bieg Grygiel Marta a tuz za nią na 16 miejscu Bażan Sylwia. Natomiast na 23 lokacie bieg ukończyła Brachmańska Karina.

W środę 13.03.2012 rozegrały sie biegi sprinterskie, gdzie za każdy niecelny strzał zawodnicy mieli do pokonania rundę karną. W kategorii młodziczek najlepiej wypadła Natalia Sikora, która trzy razy pudłowała w pozycji stojącej  i zdobywając srebrny medal przegrywając z pierwszą zawodniczką zaledwie 5 sekund.  Z takim samym strzelaniem brązową medalistka została Anna Bargiel. W młodzikach na 12 miejscu ukończył swój bieg Paweł Nowak, który nie trafił do swojej tarczy aż 9 razy.

Nadzieje biathlonowe chłopcy: Bardzo dobrze spisał się Lisowski Krzysztof, który dzięki celnemu strzelaniu zdobył srebrny medal, nie wiele gorszy był Świerczek Rafał, który musiał przebiec dodatkowo 2 rundy karne, co w rezultacie pozwoliło mu zając 6 miejsce, 12 miejsce zajął Szymon Strzelczyk, który bezbłędnie strzelał, z jednym niecelnym strzałem Durczok Damian ukończył bieg na 14 miejscu, natomiast Paweł Herok ani razu nie pudłował i zakończył rywalizuj na 15 miejscu, tuż za nim z jedną rundką karną bieg ukończył Rafał Zając zajmując 16 miejsce, z dwoma karami na 18 miejscu bieg ukończył Konieczny Szymon wygrywając o sekund z Pawłem Kowolem, który dobiegł do mety, jako 19 zawodnik miał do pokonania cztery rundy karne, tyle samo niecelnych strzałów oddał Przemek Tytko i dobiegł do mety, jako 21 zawodnik, natomiast Adam Zając ukończył bieg na 24 lokacie i pokonał trzy rundy karne.

Nadzieje biathlonowe dziewczyn: W tej kategorii wiekowej najlepszą zawodniczka „Strzału” okazała się Jachimowicz Martyna, która pokonała jedną rund karną, Klaudia sosna zajęła 9 miejsce a do pokonania miała 2 runy karne, na 10 miejscu z jednym niecelnym strzałem ukończyła bieg Lisowska Justyna, tuż za nią na 11 lokacie i z trzema pudłami bieg ukończyła Daria Brachmańska, również trzy rundy pokonała Sylwia Bażan która zajęła 15 miejsce, na 19 miejscu rywalizację zakończyła Grygiel Marta, która również trzy razy nie trafiła do krążka, z takim samym strzelaniem na 23 miejscu dobiegła Paulina Nowak, i ani jednego celnego strzału nie oddalą Karina Brachmańska kończąc bieg na 24 miejscu.

Sport17 kwietnia 202420:38

Koszykarze MKS Wodzisław z wyjazdowym zwycięstwem

Koszykarze MKS Wodzisław z wyjazdowym zwycięstwem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl