Wodzisławska Olimpia nie sprostała liderowi

W ostatnim meczu rundy zasadniczej II ligi koszykówki kobiet ŻKK Olimpia stoczyła wyjazdowy pojedynek z niepokonanym do tej pory zespołem RMKS Rybnik.
Ewentualne zwycięstwo Olimpii nie dawało już nadziei na kwalifikację do grupy zespołów grających o awans do I ligi, gdyż szansa ta została zaprzepaszczona wcześniej w Wodzisławiu po porażce z zespołem MUKS Chrobry Głuchołazy 71:75. Niemniej ambicją każdego sportowca jest walka o zwycięstwo i tak też mecz został potraktowany przez obydwa zespoły.
- Mieliśmy okazję zobaczyć bardzo dobre, zacięte spotkanie ale jednak cały czas prowadzone pod dyktando zespołu z Rybnika, który potwierdził, że nieprzypadkowo w sezonie pozostaje bez porażki - relacjonują w wodzisławskim klubie.
Olimpia uległa ostatecznie 51:66 (16:21, 10:19, 13:11, 12:15).
W Olimpii prowadzonej przez Zbigniewa Kobylińskiego, wystąpiły: Paulina Słodowy (15 pkt.),Martyna Gruszka, Katarzyna Jagła (po 8 pkt.), Agata Bąk ( 7 pkt), Laura Stukator (5 pkt.), Maria Cichy (4 pkt.), Majka Stefaniak, Hanna Oleksy ( po 2 pkt.), Wiktoria Pawlus, Patrycja Hnida, Kinga Karwot.
W zespole rybnickim najwięcej punktów zdobyły: Oliwia Keller - 31, Dominika Bednarek - 15 i Klaudia Keller 12.
W kolejnej rundzie Olimpia zagra z grupie zespołów walczących o miejsca 7-12, a jej przeciwnikami będą AZS PK Korona II Kraków, Wisła CanPack II Kraków oraz MOSiR Bochnia. Rozgrywki startują już w najbliższą sobotę 12 lutego. Wodzisławianki zagrają na wyjeździe w Krakowie.















![Ruszył Jarmark Świąteczny w Radlinie [FOTO] Ruszył Jarmark Świąteczny w Radlinie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765654371jarmark-radlin-.jpg)




![Podarujmy sobie gwiazdkę. Świąteczne spotkanie integracyjne w Wodzisławiu Śląskim [FOTO] Podarujmy sobie gwiazdkę. Świąteczne spotkanie integracyjne w Wodzisławiu Śląskim [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765650618597707936-1257736549723776-6709596116774993231-n-.jpg)







Komentarze (0)
Dodaj komentarz