Sport10 października 202208:23

Koszykarze MKS Wodzisław Śląski pokonali MOS Opole

Koszykarze MKS Wodzisław Śląski pokonali MOS Opole - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0

Pierwsze zwycięstwo odnieśli w miniony czwartek (06.10) młodzi koszykarze MKS Wodzisław Śląski w ramach śląskich rozgrywek w kategorii U15M, grając u siebie z drużyną UKS MOS Opole.

Tydzień wcześniej w inauguracyjnym meczu sezonu 2022/2023 wodzisławska drużyna na wyjeździe przegrała z zespołem MKKS Rybnik, który jest jednym z faworytów tegorocznych rozgrywek. Drużyna z Opola do czwartkowego meczu była wyżej sklasyfikowana w tabeli, mając już jedno zwycięstwo na swoim koncie z zespołem z Raciborza.

Mecz od początku był bardzo wyrównany, o czym świadczą wyniki pierwszych dwóch kwart 19:17 oraz 14:12, czego efektem było niewielkie prowadzenie do przerwy drużny z Wodzisławia Śl. 33:29. Największą bolączką tej części meczu była niska skuteczność rzutów z dystansu, mimo dogodnych pozycji rzutowych piłka „nie chciała” wpadać do kosza. Wodzisławianie dobrze grali w obronie, natomiast w ataku odważnie i skutecznie w sytuacjach „jeden na jeden”.

- Po trzeciej kwarcie, która była najsłabsza w naszym wykonaniu, był remis i o końcowym sukcesie miało zdecydować ostatnie dziesięć minut meczu. Na szczęście chłopcy z Wodzisławia Śl. wykazali się charakterem i odpornością psychiczną, zagrali w tej kwarcie bardzo dobrze zarówno w ataku jak i w obronie, wygrywając pewnie całe spotkanie 64:52 - relacjonują w klubie z Wodzisławia Śląskiego.

Było też kilka postaci wyróżniających się w przeciągu całego spotkania. - W całym meczu wyróżnili się Filip Pielorz, który brał ciężar gry na siebie w trudnych fragmentach meczu oraz Wojtek Gawliczek - nasz najskuteczniejszy zawodnik tego dnia. Dobrze zagrali także Kamil Ochodek (kapitan drużyny) oraz Jakub Jachimowicz, ale w ich przypadku zabrakło skuteczności w rzutach z dystansu, co przeważnie jest ich silną stroną. Cieszy także, że stałe postępy czyni Damian Głuchowski, który jest coraz mocniejszym elementem drużyny w grze pod koszem. Wszyscy chłopcy uczestniczący w tym meczu dali z siebie wszystko i każdy z nich ma swój niepodważalny udział w końcowym zwycięstwie - dodają w MKS Wodzisław Śląski.

W meczu uczestniczyli (na zdj.)
Górny rząd od lewej: Maciej Pielorz /kierownik drużyny/, Wojciech Gawliczek, Jakub Jachimowicz, Bartosz Pierzycki, Maciej Cuber, Damian Głuchowski, Tobiasz Matusik, Mirosław Pielorz /trener drużyny/
Dolny rząd od lewej: Filip Pielorz, Oskar Nowak, Kamil Ochodek, Wiktor Tkocz, Damian Dziak, Jakub Świderek.

Autor: MKS Wodzisław Śląski, redakcja@naszwodzislaw.com