Sport31 października 202208:05

Ważne zwycięstwo koszykarzy MKS Wodzisław Śląski

Ważne zwycięstwo koszykarzy MKS Wodzisław Śląski - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0

Trwają śląskie rozgrywki koszykówki chłopców w kategorii U15M (kadeci) z udziałem drużyny MKS Wodzisław Śl. Rywalizacja jest obecnie w fazie eliminacji grupowych.

Szesnaście drużyn podzielonych zostało na cztery grupy, z których po dwa najlepsze zespoły awansują do finału A, gdzie powalczą o mistrzostwo śląska oraz miejsca premiowane awansem do rozgrywek ogólnopolskich.

Wodzisławska drużyna o drugie miejsce i awans do finału A walczy bezpośrednio z zespołem UKS MOS Opole, ponieważ zespół z Rybnika bez porażki jest poza zasięgiem.

W czwartek 27.10.2022 koszykarze MKS Wodzisław Śl. pojechali na mecz rewanżowy do Opola. Pierwsza konfrontacja drużyn miała miejsce w Wodzisławiu Śl. gdzie po zaciętym pojedynku lepsi byli zawodnicy MKS Wodzisław Śl., wygrywając różnicą 12 punktów. Mecz rewanżowy zapowiadał się także bardzo ciekawie i spodziewana była trudna przeprawa. Tak było w rzeczywistości, ponieważ mecz od pierwszych minut był bardzo zacięty i wyrównany. Pierwsza kwarta zakończyła się niewielkim prowadzeniem drużyny z Wodzisławia Śl. 19:16, druga kwarta była remisowa 18:18. Po trzeciej kwarcie na prowadzenie czterema punktami wyszedł zespół z Opola, który także lepiej rozpoczął ostatnią część meczu, uciekając wodzisławskim zawodnikom na dystans 10 punktów.

- Nasi chłopcy wzięli się do roboty i przede wszystkim dzięki bardzo dobrej obronie na całym boisku, po celnym rzucie za trzy punkty Jakuba Jachimowicza w 36 minucie meczu wyszliśmy ponownie na prowadzenie 62:61. Wobec naszej agresywnej obrony i skutecznej gry w ataku w końcowej części spotkania drużyna z Opola była zupełnie bezradna i mecz zakończył się pewnym zwycięstwem wodzisławian 80:66 - relacjonuje Mirosław Pielorz, trener wodzisławskich koszykarzy.

Najlepszym zawodnikiem meczu był Filip Pielorz, który zdobył 26 punktów i zagrał bardzo dobrze w obronie. Wyróżnili się także Jakub Jachimowicz /trzy celne rzuty za 3 punkty/ oraz Wojciech Gawliczek, na którego dobrą grę zawsze można liczyć.

- Warto jednak podkreślić, że wszyscy chłopcy wykazali się bardzo dużą ambicją oraz zaangażowaniem, wysocy zawodnicy walczyli dzielnie pod koszami, natomiast wszyscy wchodzący dawali dobre zmiany zwłaszcza w grze obronnej. Dzięki temu zwycięstwu zespół MKS Wodzisław Śl. bardzo się przybliżył do awansu do finału A i rywalizacji z najlepszymi drużynami na Śląsku - dodaje wodzisławski szkoleniowiec.

UKS MOS Opole - MKS Wodzisław Śląski 66:80 (16:19; 18:18; 17:10; 15:33)

W meczu uczestniczyli

Górny rząd od lewej: Michał Borkowski, Damian Głuchowski, Kacper Lamla, Wojciech Gawliczek, Bartosz Pierzycki, Maciej Cuber
Dolny rząd od lewej: Jakub Jachimowicz, Oskar Nowak, Filip Pielorz, Kamil Ochodek /kapitan drużyny/, Wojciech Hynek

Autor: Materiał nadesłany, redakcja@naszwodzislaw.com