Nieboczowski festiwal strzelecki

Nieboczowski festiwal strzelecki - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Lubomia:

W III kolejce rozgrywek trampkarzy młodszych naprzeciw siebie stanęły jedenastki nieboczowskiej Odry oraz borucińskiego Naprzodu. Po siedemdziesięciu minutach dość jednostronnego spotkania trzy punkty pozostały w Nieboczowach. Odra rozbiła Naprzód 9:2.

Od początku spotkania to gospodarze mieli zdecydowaną przewagę. Trudno się temu dziwić, skoro ekipa Borucina była rocznikowo o rok młodsza. Mimo to stanęła do walki, choć w wielu elementach odstawała na tle starszych kolegów.

Gracze Bogusława Kałuży potwierdzili swą przewagę już w 3. minucie po strzale Dawida Sławika, który zakończył w ten sposób pierwszą dobrą akcję swego zespołu. Goście po stracie bramki starali się niemal natychmiast odpowiedzieć trafieniem. Atakowali, lecz defensywa gospodarzy, a w ostateczności bramkarz miejscowych radzili sobie dość pewnie. Bardzo dobrą okazję do wyrównania miał w 8. minucie Dawid Koza. Niestety jego strzał został zablokowany przez Piotra Prusowskiego.

Goście jak tylko mogli starali się wyrównać, lecz gospodarze jedynie czekali na ich ataki. Liczyli na błąd ofensywy Borucina, dzięki czemu mogliby wyprowadzić kontrę. Idealną okazję mieli w okolicach 15. minuty, lecz została ona zmarnowana. Swą szansę w tej części meczu mieli także gracze Borucina, lecz Adam Jachim oddając strzał z szesnastu metrów uderzył obok słupka.

Chwilę później było już 2:0. Kamil Popeła zakończył kontrę swego zespołu posyłając piłkę nad interweniującym bramkarzem Borucina. Mimo dwubramkowego prowadzenia gospodarze nie ustawali w atakach. Mieli kilka dogodnych sytuacji, lecz bramkarz przyjezdnych zdołał obronić ich strzały. W 22. minucie po dośrodkowaniu i dobrym strzale z bliskiej odległości piłkę w siatce umieścił Piotr Prusowski. Mimo wysokiego prowadzenia gospodarze nie mieli dość. W 27. minucie Patryk Gawron zdecydował się na rajd prawą flanką. Wszedł w pole karne i z ostrego kąta umieścił piłkę tuż przy bliższym słupku bramki strzeżonej przez Łukasza Jarosza. 4:0

Goście nie poddawali się. Opłaciło im się to w 30. minucie. Dobrą zespołową akcję zdobyciem gola zakończył Adam Jachim. Zdobyta bramka z pewnością podbudowała ekipę gości. Niestety mieli przed sobą do odrobienia jeszcze trzy trafienia, co wydawało się niewykonalne. Mimo to nie poddawali się. Dobrą sytuację mógł wykorzystać Mateusz Jędrosek, lecz z trzech metrów trafił jedynie w bramkarza gospodarzy. Chwilę później arbiter zakończył pierwszą połowę spotkania, zapraszając oba zespoły na kwadrans odpoczynku.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się lepiej dla gospodarzy, którzy za sprawą indywidualnej akcji zakończonej strzałem Patryka Gawrona podwyższyli prowadzenie na 5:1. Gości starali się jak mogli, lecz niestety niewiele im wychodziło. Dopiero w 53. minucie Dawid Koza zdobył drugą bramkę dla Borucina.
Miejscowi strzelali za to jak na zawołanie. Najpierw w 54. minucie po raz drugi w tym meczu piłkę w siatce umieścił Kamil Popeła. Kolejne minuty uciekały, oba zespoły próbowały stwarzać sytuacje, lecz tylko miejscowi trafiali. Siódmą i ósmą bramkę dla Odry zdobył w odstępie zaledwie sześćdziesięciu sekund Mariusz Błaszczok. Nieboczowski festiwal strzelecki trwał w najlepsze.

Zawodnicy Odry postanowili w końcówce nieco przystopować. Nie atakowali już z takim zacięciem jak do tej pory. Mimo to padł jeszcze jeden gol, który był ostatecznym ciosem dla Naprzodu. Zdobył go Patryk Gawron, kompletując w ten sposób hat-trick.

Mimo usilnych starań obu zespołów kolejne bramki już nie padły. Nieboczowska Odra rozbiła boruciński Naprzód 9:2.

LKS Odra Nieboczowy – KS Naprzód Borucin 9:2 (4:1)

3’ 1:0 Dawid Sławik
16’ 2:0 Kamil Popeła
22’ 3:0 Piotr Prusowski
27’ 4:0 Patryk Gawron
30’ 4:1 Adam Jachim
48’ 5:1 Patryk Gawron
53’ 5:2 Dawid Koza
54’ 6:2 Kamil Popeła
57’ 7:2 Mariusz Błaszczok
58’ 8:2 Mariusz Błaszczok
64’ 9:2 Patryk Gawron

LKS Odra Nieboczowy: Wojciech Solich – Piotr Prusowski, Dominik Lenard, Michał Szryt, Dawid Sławik, Marcin Jęczmionka, Tomasz Kłosek (50. Tomasz Błaszczok), Karol Solich (65. Marta Krzyżok), Mariusz Błaszczok, Patryk Gawron (kpt.), Kamil Popeła
TRENER: Bogusław Kałuża
Kierownik drużyny: Grzegorz Porwoł

KS Naprzód Borucin: Łukasz Jarosz – Daniel Waniczek, Adam Walach, Mateusz Jędrosek, Adam Wolnik, Dawid Rzepka, Robert Kaszny, Mateusz Jachim (46. Dominika Kubany), Mariusz Kopiec, Adam Jachim, Dawid Koza (kpt.)
TRENER: Tomasz Sosna

Spotkanie sędziował: Paweł Front