Odra pokonała Polonię Głubczyce

Odra pokonała Polonię Głubczyce - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Wodzisław Śląski:

Odra Wodzisław po bardzo ładnej i ambitnej grze pokonała w dniu dzisiejszym Polonię Głubczyce 3-0. Bramki dla naszej drużyny strzelali Marek Walczak, Grzegorz Jakosz i Mateusz Krupa. Wodzisławianie w tym meczu mogli wygrać jeszcze wyżej, bo sytuacji do zdobycia bramki nie brakowało. Goście pierwszą i zarazem jedyną groźną okazję stworzyli sobie dopiero w 80 minucie meczu.

Piękny prezent sprawił sobie oraz kibicom zgromadzonym na Bogumińskiej 8 obchodzący dzisiaj swoje urodziny Grzegorz Jakosz. W dziewiątej kolejce III ligi opolsko-śląskiej Odra Wodzisław pewnie pokonała drużynę Polonii Głubczyce 3-0 (2-0), a jedną z bramek zdobył właśnie nasz kapitan. Pozostałe bramki dla niebiesko-czerwonych zdobyli Marek Walczak oraz w drugiej połowie Mateusz Krupa.

Mecz rozpączęła dynamiczna akcja prawą stroną Mateusza Krupy, który dostał długie podanie od Pawła Polaka i próbował uciec obrońcom przeciwnkia, ale w ostatniej chwili jednen z zawodników Polonii zdołał mu wybić piłkę. Kilka chwil później bliźniacza akcja Odry. Tym razem prawą stroną urwał się Łukasz Reinhard, zagrał w pole karne, a tam akcję zamykał Marek Walczak, który z bliska strzałem pod poprzeczkę nie dał szans na skuteczną interwencję golkiperowi z Głubczyc. Odra objęła szybko prowadzenie i dalej grała swoją piłkę. Pomocnicy próbowali grać prostopadłe piłki do naszych skrzydłowych, czyli Marka Walczaka lub Łukasza Reinharda, a także Mateusza Krupy, który tym razem na środku ataku zastąpił Marcina Staszewskiego. Nasi ofensywni zawodnicy byli dzisiaj bardzo szybcy i piłkarze prowadzeni przez Jana Śnieżka mieli wiele problemów z ich zatrzymaniem. Jedynym mankamentem w grze Odry w tym fragmencie gry były niedokładne podania w środku pola. W tej części gry wyróżnić trzeba jeszcze rzut wolny w wykonaniu Wojciecha Franiela,  który ładnie przymierzył w okienko lecz trochę za lekko. Ładną akcję przeprowadził też Mateusz Krupa ale jego akcji nie potrafił skutecznie wykończyć Łukasz Reinhard. Na uwagę zasługuje również pomysłowo rozegrany rzut rożny Odry przez Pawła Polaka, który zagrał piłkę przed pole karne rywala, a tam czekał Wojciech Franiel. Niestety strzał naszemu lewemu obrońcy tym razem nie wyszedł najlepiej. W międzyczasie w 36 minucie kolejne prostopadłe podanie między obrońców drużyny głubczyckiej, tym razem autorstwa Grzegorza Jakosza. Do piłki wychodzi bardzo aktywny Mateusz Krupa, wpada w pole karne, gdzie jest faulowany przez bramkarza Polonii i sędzia odgwizduje rzut karny. Do piłki podchodzi Grzegorz Jakosz i pewnie strzela na 2-0.

Druga połowa zaczęła się od sprytnego strzału Pawła Polaka, który zaraz po wznowieniu gry próbował przelobować bramkarza gości. W 51 minucie po akcji Krupy w sytuacji sam na sam znalazł się Reinhard ale strzelił obok bramki.
Później strzałami z dystansu próbowali swoich sił Bartosz Zyguła i Wojciech Franiel, który zszedl do środka i strzelił prawą nogą tuż obok prawego słupka bramki strzeżonej przez głubczyckiego bramkarza. W 69 minucie miała miejsce koronkowa akcja niebiesko czerwonych, którzy tak "rozklepali"
przeciwnika, że Mateuszowi Krupie pozostało już tylko strzelić z metra do pustej bramki. Końcowe minuty to dominacja Odry, która stwarzała kolejne ciekawe szanse bramkowe, ale w dogodnych sytuacjach pudłowali Reinhard, Krupa oraz debiutujący w Odrze Piotr Górnicki. Goście najgroźniejszą sytuację mieli w 80 minucie, ale w sytuacji sam na sam świetnie broni Tomasz Bąkowski. W 78 minucie natomiast na boisku pojawił się owacyjnie przywitany przez kibiców Kang Ho-Jung.

Zawodnicy dowodzeni przez duet trenerski Babuchowski - Sibik odnieśli dzisiaj zasłużone zwycięstwo, pokazując jak powinno się grać z teoretycznie słabszym rywalem. Dyktowali warunki od początku do końca, pokazując kilka bardzo ciekawych, szybkich akcji. Oby tak dalej.

Odra Wodzisław: T.Bąkowski - A.Gać, K.Szeja (78'Kang Ho-Jung), P.Sławik, W.Franiel - Ł.Reinhard (83'K.Bochenek), G.Jakosz, B.Zyguła (64'Ł.Staniek), P.Polak, M.Walczak (82'P.Górnicki) - M.Krupa

Bramki: 6' M.Walczak, 36'G.Jakosz (k), M.Krupa '69 Żółte kartki: Zyguła, Krupa

źródło: odra.wodzislaw.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności23 kwietnia 202411:35

LPR w akcji w Rydułtowach. Serce pasażera opla zatrzymało się

LPR w akcji w Rydułtowach. Serce pasażera opla zatrzymało się - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rydułtowy:

Niespokojny wtorkowy poranek w regionie. Na ulicy Raciborskiej w Rydułtowach lądował śmigłowiec LPR. Choć w internecie i na wielu grupach WhatsApp pojawiła się informacja o potrąceniu, to do niego nie doszło. U pasażera jednego z przejeżdzających ulicą samochodów doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Poszkodowany trafił do szpitala w Jastrzębiu-Zdroju.

red., fot. FB/Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H
Aktualności23 kwietnia 202410:27

O ideologii Slow City w Wodzisławiu Śląskim

O ideologii Slow City w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Miasto Wodzisław Śląski
Aktualności24 kwietnia 202411:05

Jubilaci świętowali złote i szmaragdowe gody [FOTO]

Jubilaci świętowali złote i szmaragdowe gody [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

50 i 55 lat temu obiecali sobie życie na dobre i na złe. Ich wspólna wędrówka trwa do dziś i jest symbolem uczucia, którym od tylu lat siebie darzą. Wczoraj, 23 kwietnia, w Pałacu Dietrichsteinów małżonkowie z radością i niemałym wzruszeniem obchodzili złote i szmaragdowe gody.

wodzislaw-slaski.pl, fot. Dorota Piecha/UM
Aktualności24 kwietnia 202418:53

Rozpoczęcie sezonu 2024 w Marklowicach z charytatywnym charakterem

Rozpoczęcie sezonu 2024 w Marklowicach z charytatywnym charakterem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. pogladowe - pexels.com/Oleksandr P
Aktualności24 kwietnia 202419:48

Od 1 maja cyklobusy wyruszą w trasy

Od 1 maja cyklobusy wyruszą w trasy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl