Sport24 października 201210:36

Zwycięskie DERBY koszykarzy MKS Wodzisław Śl.

Zwycięskie DERBY koszykarzy MKS Wodzisław Śl. - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Powiat:

MKS Wodzisław Śląski - MKKS Rybnik 62:60 (11:14 ,18:15,14:18,19:13) Punkty dla MKS-u WODZISŁAW Sl. zdobyli: Wilk Bartosz (kpt.) 20, Paryło Jan 14, Syska Kamil 11, Banasik Bartosz 6, Adamczewski Amadeusz 5, Wutke Sebastian 4, Wodecki Tomasz 2, Wieczorek Jakub 0, Pawliński Karol 0, Prochasek Robert 0, Rybiński Iwo 0, Adamczyk Adrian 0.

Początek zawodów w hali ZS Nr 3 w Wodzisławiu Śl. to wspomnienie Andrzeja Anduły – przyjaciela wodzisławskiej koszykówki , zmarłego w dniu 12.10.2012 r. Jego pamięć została uczczona minutą ciszy.

Jak to się dzieje od wielu lat, koszykarskie derby Wodzisław - Rybnik były niezwykle zacięte i emocjonujące . Zwycięstwo przechodziło z „rąk do rąk” przez cały mecz.

Do przerwy na tablicy wyników był remis ( 29 : 29 ). Najwyższa przewaga jednej z drużyn wynosiła 7 pkt. Ostatnie minuty gry, to lepsza odporność psychiczna w tym dniu wodzisławian i „pewna ręka” kapitana drużyny Bartosza Wilka. Należy podkreślić bardzo dobrą sportową postawę młodych sportowców obydwu miast. Walczyli nieustępliwie na parkiecie w duchu fair -play. Po meczu zachowanie graczy było wzorowe. Jedni umieli przegrać ,a drudzy wygrać z klasą.

Wyróżnienia w wodzisławskiej drużynie :
Paryło Jan - bardzo aktywny w grze w ataku ,ograniczył do możliwego minimum zdobycz punktową lidera zespołu rybnickiego Drabańskiego Michała.
Wilk Bartosz - w kluczowych chwilach czwartej kwarty brał ciężar gry na siebie, celnie trafił za 3 pkt. i skutecznie wykonywał rzuty wolne.
Syska Kamil - do końca trzeciej kwarty, kiedy opuścił boisko za pięć przewinień, najlepszy gracz MKS-u , dobra gra na tablicach i bloki w obronie.

Bardzo cieszymy się z wygranej z WICEMISTRZEM ŚLĄSKA!
Jest to dla nas duży sukces. Nie byliśmy faworytem tego spotkania, jednak chłopcy uwierzyli w to, że mogą powalczyć z tak dobrym zespołem i go pokonać. Pokazali wodzisławski charakter.

Gramy do tej pory bez porażki, po raz szósty w tegorocznych rozgrywkach. Pozwoli to przesunąć się na drugą pozycje w tabeli Mistrzostw Śląska i po cichu myśleć o awansie do Mistrzostw Polski. Długa jeszcze droga przed zespołem, ale mamy nadzieje, że mozolna i wytrwała praca na treningach, którą wykonujemy, pozwoli robić ciągłe postępy. Zawodnicy są bardzo zaangażowani i systematyczni. Chcą się uczyć i doskonalić technikę koszykarską. Liczę na to, że ten mecz umocni wiarę w swoje możliwości naszych zawodników.

Ta grupa młodzieży została wyselekcjonowana w MKS Wodzisław, aktualnie szkolona jest też w klasie sportowej w Zespole Szkół Nr 3 w Wodzisławiu Śl.
W szkole tej zawodnicy mają zapewnione odpowiednie warunki do rozwijania swoich talentów. Współpraca na linii szkoła i klub układa się bardzo dobrze.

Uczestnictwo w rozgrywkach jest częścią zadania „PRZEZ SPORT DO ZDROWIA PROJEKT NA ROK 2012.”, które jest wspierane przez Prezydenta Miasta Wodzisław Śl.

Teraz czekają naszą drużynę dwa mecze wyjazdowe do Tych i Oświęcimia.

W dniu 12.11.2012.(poniedziałek) godz.18.00 zespół koszykarzy MKS Wodzisław Śl. czeka mecz z trzecią drużyną poprzednich rozgrywek o Mistrzostwo Śląska - MKS ZABRZE.