Sport22 listopada 201212:06

Zwycięstwo wodzisławskich koszykarzy

Zwycięstwo wodzisławskich koszykarzy - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0

MKS Wodzisław Śl. (rocznik 1999) rozegrał 19 listopada wyjazdowe spotkanie w Cieszynie. Wodzisławscy koszykarze od początku spotkania agresywną grą w obronie zdominowali przeciwników, kończąc pierwszą połowę meczu wysokim prowadzeniem (18–46).

Bardzo dobrze zaprezentowała się piątka zawodników grająca w pierwszej kwarcie. Aktualnie najlepszym obrońcą w ekipie MKS jest Adrian Adamczyk. Świetnie blokował rzuty cieszyńskich zawodników Kamil Syska - 11 bloków w meczu. Po raz kolejny okazało się, że w meczach wyjazdowych zawodnicy MKS- u są bardziej skuteczni w rzutach z gry. W trzeciej kwarcie najmocniejszy skład wodzisławskiej drużyny jeszcze zwiększył przewagę punktową nad rywalem z Cieszyna. Bartek Wilk popisywał się celnymi rzutami za 3 pkt. Bardzo aktywny pod koszem przeciwników był Jakub Wieczorek, jednak musi jeszcze pracować nad celnością rzutów wolnych. Stabilnie w obronie i ataku zagrał Bartek Banasik. Wszyscy koszykarze MKS Wodzisław Śl. (rocznik 1999) są uczniami klasy sportowej w Zespole Szkół Nr 3 w Wodzisławiu Śl. (jedynie najmłodszy Iwo Rybiński uczeń klasy VI w SP nr 3 w Wodzisławiu Śl.)

Następny mecz odbędzie się w Wodzisławiu 26 listopada (poniedziałek) o godz. 18.00. Rozegrany zostanie w hali ZS Nr 3 w Wodzisławiu. Przeciwnikiem będzie MISTRZ ŚLĄSKA – MKS Dąbrowa Górnicza .

Uczestnictwo w rozgrywkach jest częścią zadania „PRZEZ SPORT DO ZDROWIA PROJEKT NA ROK 2012”, które jest wspierane przez Prezydenta Miasta Wodzisław Śl.