Sport23 listopada 201211:03

Juniorki Olimpii zwyciężyły w Wiśle

Juniorki Olimpii zwyciężyły w Wiśle - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0

Podobnie jak dzień wcześniej kadetki tak i juniorki ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski odniosły wysokie zwycięstwo w rozegranym w środę (21 listopada) meczu z drużyną ISSiR Start Wisła. Pierwsza część spotkania mimo przewagi wzrostu „wiślaczek” toczyła się z pod kontrolą Wodzisławskich koszykarek.

Dzięki rozsądnej grze w ataku pozycyjnym oraz dobrej skuteczności w rzutach z dystansu udało się Olimpijkom wypracować dziesięciopunktową przewagę, której mimo remisowej kwarty drugiej, nie oddały już do końca pierwszej połowy spotkania. W drugiej odsłonie meczu wodzisławianki poprawiły komunikację w obronie, zacieśniły swoją strefę podkoszową utrudniając grę penetracyjną zawodniczkom z Wisły, a także przyspieszyły swoje poczynania ofensywne wyprowadzając kilka skutecznych kontr dzięki czemu dystans punktowy nad przeciwniczkami zwiększył się na koniec kwarty trzeciej do 14 punktów. W kwarcie czwartej wyraźnie już zmęczone zawodniczki z Wisły nie były w stanie dotrzymać kroku wodzisławiankom i przegrały tę część spotkania wyraźnie w stosunku 4:18 a całe spotkanie 36:68

ISSiR Start Wisła – ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski 36:68 (7:17, 17:17, 8:16, 4:18)
Punkty dla Olimpii zdobyły: Karwot Julia 14, Wiertelak Agnieszka 13, Mikołajewska Karolina 12, Walocha Wioletta 9, Piechaczek Aleksandra 8, Tatarczyk Patrycja 6, Moskwa Klaudia 4, Wiertelak Żaneta 2, Cywka Marta 0, Drózd Angelika 0