Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport12 kwietnia 202420:04

Rusza etap sportowy Drużyny Energii. W rywalizacji szkoły z regionu

Rusza etap sportowy Drużyny Energii. W rywalizacji szkoły z regionu - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

Do 7. edycji projektu Energi z Grupy ORLEN zgłosiło się ponad 300 szkół z całej Polski. W sportowym etapie zadaniem młodzieży z klas 4-8 będzie wykonywanie ćwiczeń przygotowanych przez mistrzów sportu. Szkoły będą starać się uzyskać jak najwyższą frekwencję wśród wszystkich uczniów. Najlepsi otrzymają po 15 tys. zł na wyposażenie sal gimnastycznych, a w ich placówkach odbędą się specjalne lekcje wf-u z udziałem utytułowanych sportowców i osobowości medialnych. Zwieńczenie akcji to dwudniowy finał w Gdańsku, w którym pięć najlepszych drużyn zmierzy się w turnieju o puchar Drużyny Energii.

Drużyna Energii to projekt, który Energa z Grupy ORLEN realizuje od 2017 roku. Jego celem jest fizyczna aktywizacja młodzieży poprzez wspólną zabawę, ruch i zdrową rywalizację. Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z klas 4-8, którzy przy okazji wykonywania prostych ćwiczeń przygotowanych przez znanych sportowców, uczą się także pracy zespołowej, zdrowego trybu życia i poszanowania natury. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, zadaniom będzie towarzyszyła promocja zagadnień związanych z ochroną środowiska i propagowanie wiedzy na temat odnawialnych źródeł energii. Ambasadorzy projektu oraz przygotowane przez nich zestawy ćwiczeń podzielono na drużyny związane z „zielonymi” źródłami energii: wodą, wiatrem, słońcem oraz energią ziemi. Uzupełnia je drużyna serca, symbolizująca energię i dobre relacje międzyludzkie.

– Ideą Drużyny Energii jest pokazanie młodym ludziom, jak ważna jest harmonia. Przykładamy dużą wagę do rozwoju umysłowego, jak i fizycznego, pokazujemy, że współdziałanie przynosi większe korzyści, a poszanowanie natury jest naszym obowiązkiem nie tylko wobec planety, ale także przyszłych pokoleń – wyjaśnia Justyna Kruszewska, dyrektor Departamentu Marketingu Energi SA. – Cieszy więc tak duży odzew szkół na naszą akcję. Wierzymy, że udział w projekcie zaszczepi w młodzieży ducha sportu, zaowocuje nowymi przyjaźniami w środowisku szkolnym, ale także zapewni dobrą zabawę. Warto też podkreślić, że w Drużynie Energii nie ma przegranych. Wyróżniamy przede wszystkim zaangażowanie i umiejętność współpracy – dodaje.

Do Drużyny Energii zgłosiło się aż 319 szkół, które przygotowały krótkie materiały wideo ukazujące ich sportowy charakter. Najwięcej placówek zarejestrowało się z województwa pomorskiego (45), mazowieckiego (36) oraz śląskiego i wielkopolskiego (po 33).

Jury po zapoznaniu się z wszystkimi materiałami wyłoniło 100 filmów, które najciekawiej pokazały zaangażowanie uczniów i nauczycieli w sportowe życie szkoły. Wyróżnione placówki otrzymają stroje sportowe Drużyny Energii, na które składają się 30 kompletów biało-czerwonych koszulek i spodenek dla uczniów oraz 3 bluzy dresowe dla nauczycieli.

W startującym na początku kwietnia etapie sportowym, zadaniem zakwalifikowanych drużyn będzie wykazanie się realizacją zestawów ćwiczeń przygotowanych przez ambasadorów. Dla wyrównania szans bezpośrednio konkurować będą ze sobą placówki podzielone na 4 kategorie: szkoły małe, średnie, duże i bardzo duże. Premiowana będzie jakość wykonania ćwiczeń, zaangażowanie oraz liczba ćwiczących uczniów – im większa, tym większa szansa na zwycięstwo w jednej z czterech kategorii lub uzyskanie „dzikiej karty”, którą za entuzjazm i waleczność jury konkursu nagrodzi dodatkowo jedną spośród wszystkich drużyn.

Pięć wyróżnionych szkół zdobędzie bony na zakup sprzętu na wyposażenie sal sportowych oraz zaprosi do siebie ambasadorów Drużyny Energii. Cała społeczność szkolna będzie miała okazję spotkać utytułowanych sportowców i osobowości medialne, wśród których mogą znaleźć się ambasadorzy tegorocznej Drużyny Energii, m.in.: wicemistrz Europy OCR Ninja Track Jakub Zawistowski, wicemistrzyni świata juniorek w kitesurfingu Magdalena Woyciechowska, promotor koszykówki Kacper Lachowicz, legendarna polska tyczkarka Anna Rogowska i dziennikarz sportowy Jerzy Mielewski.

Ponadto na początku czerwca reprezentacje najlepszych pięciu szkół zostaną zaproszone do Gdańska na bezpłatną 2-dniową wycieczkę i finałowy turniej o puchar Drużyny Energii, podczas którego nie zabraknie atrakcji sportowych i turystycznych oraz nagród indywidualnych dla najbardziej zaangażowanych uczestników.

Drużyna Energii realizowana jest od 6 lat. Jej kolejne edycje udowadniają, że młodzież z całej Polski chce i lubi aktywność fizyczną – łącznie od początku akcji z Drużyną ćwiczyło około 100 tys. uczniów z ponad 800 szkół.

Inicjatorem projektu jest Energa z Grupy ORLEN. Aktualne informacje na temat przebiegu konkursu dostępne są na DruzynaEnergii.pl oraz w mediach społecznościowych pod #DruzynaEnergii na profilach Facebook, YouTube, Instagram i Tik-Tok.

Lista szkół zakwalifikowanych do etapu sportowego

Lista 100 szkół nagrodzonych strojami sportowymi

Autor: Materiał prasowy, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.