Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport23 czerwca 202401:04

Unia Racibórz kontra Naprzód Syrynia. Podział punktów na zakończenie sezonu [FOTO]

Unia Racibórz kontra Naprzód Syrynia. Podział punktów na zakończenie sezonu [FOTO] - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Lubomia:

W sobotę, 22.06., na boisku przy ulicy Srebrnej w Raciborzu rozegrano spotkanie XXX kolejki klasy okręgowej pomiędzy zajmującą dwunaste miejsce Unią a plasującym się na piątym miejscu Naprzodem Syrynia.

Wedle wskazań tabeli faworytem wydawał się zespół gości, jednak to Unia zaskoczyła rywala. Już w 4 minucie spotkania wyszła na prowadzenie po strzale Macieja Borysiuka. Gracze gospodarzy próbowali pójść za ciosem, ale czynili to dość nieskutecznie. Z kolei goście grali w sposób dość szarpany, co nie dodawało im nadziei na szybkie wyrównanie stanu spotkania. Tak też się stało. Mimo kilku dogodnych sytuacji z obu stron wynik nie zmienił się do końca pierwszej odsłony spotkania.

W drugą połowę lepiej weszli goście, którzy przejęli inicjatywę, częściej przebywając przy piłce. Unia nie chciała jednak pozostawać dłużna i także próbowała swych sił w ataku. Niestety, brakowało jej czegoś, co postawiłoby przysłowiową kropkę nad i. Swych szans na zdobycie gola upatrywali także gracze Naprzodu, ale i oni nie mieli w sobotnie popołudnie zbyt wiele szczęścia. Aż do 61 minuty, kiedy to na strzał z dystansu zdecydował się Jakub Odrozek. Piłka po rykoszecie od jednego z graczy Unii wpadła do siatki, a gracz Syryni w objęcia kolegów z drużyny.

Mimo usilnych starań obu ekip wynik nie zmienił się już do samego końca spotkania. Owszem, zarówno goście, jak i gospodarze próbowali zdobyć gola, ale spora nieskuteczność powodowała jedynie marnowanie stworzonych okazji. Ostatecznie, na zakończenie sezonu 2023/2024 w klasie okręgowej oba zespoły podzieliły się punktami, kończąc spotkanie rezultatem 1:1.

Unia Racibórz – LKS Naprzód 32 Syrynia 1:1 (1:0)

1:0 Maciej Borysiuk 4’
1:1 Jakub Odrozek 61’

Żółte kartki: Bartosz Majszak, Damian Bugla (LKS Naprzód 32 Syrynia)

Składy

Unia Racibórz: Daniel Szyra – Jakub Ziemkiewicz (74.Jonatan Grygutis), Kamil Duda (kpt.), Viktor Prykhodko, Ilia Cepurneac, Maksymilian Musioł, Maciej Borysiuk (80. Borys Kopeć), Rafał Chałupiński, Gabriel Szotek, Krzysztof Cerkowniak, Michał Hoffmann (87. Tomasz Śmigowski)
Pozostali rezerwowi: Michał Rutowicz
Trener: Mirosław Pniewski
Kierownik drużyny: Stanisław Kowalczyk

LKS Naprzód 32 Syrynia: Denis Firla – Dawid Jankowski, Wojciech Szpak, Bartosz Majszak, Marcin Dzierżęga (kpt.), Damian Bugla (83. Rafał Lupa), Maksym Lysun (88. Aleksander Pluta), Jakub Odrozek, Radosław Szpak, Mateusz Sowa, Artur Kuczera
Trener: Bogdan Kałuża
II trener: Piotr Jęczmionka
Kierownik drużyny: Zygmunt Kocjan

Spotkanie sędziowali: Tomasz Szołtysek (sędzia główny); Mirosław Lewandowski, Piotr Wach (asystenci)

Autor: (greh), gpiszczan@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.