IV Grand Prix Polski weteranów w tenisie stołowym

IV Grand Prix Polski weteranów w tenisie stołowym - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Polska:

Ponad 150 osób z całego kraju wzięło udział w IV turnieju Grand Prix Polski weteranów w tenisie stołowym. Zawody odbyły się 7-9 grudnia 2012 r. w Węgierskiej Górce. Udział w nich wzięło kilkanaście osób z powiatu wodzisławskiego. Największe sukcesy odnieśli przedstawiciele najstarszych kategorii.

W kategorii 65-69 lat, pierwsze miejsce zajął Bernard Oślizło ze Skrzyszowa. Pokonał w finale Jerzego Osickiego z Polkowic 3:1. Trzecie miejsce w tej kategorii wspólnie z Edmundem Renklem z Grudziądza zajął Wojciech Kaptur. Pokonał 3:1 w meczu o miejsce na podium Tadeusza Pytkowskiego z Łowicza.

W kategorii 70-74 lata bardzo dobrze zaprezentował się Antoni Szwab z Wodzisławia Śl. Zajął drugie miejsce ulegając w finale wielokrotnemu medaliście mistrzostw Polski Ryszardowi Banaszkiewiczowi 0:3.

Pozostali nasi zawodnicy również dobrze zagrali zajmując miejsca w środku stawki w silnie obsadzonych kategoriach.
Marek Kaczorek w kategorii 50-59 lat zajął ostatecznie miejsce (17-24) wcześniej wygrywając grupę bez porażki.
Jerzy Wrzód w kategorii 60-64 lata zajął 9 miejsce. Całość turnieju zakończyła się dekoracją najlepszych zawodników w każdej kategorii którzy zostali nagrodzeni dyplomami, pucharami i nagrodami rzeczowymi.