Sport7 stycznia 201309:41

Młodziczki Zorzy w finale Mistrzostw Śląska!

Młodziczki Zorzy w finale Mistrzostw Śląska! - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
1

Młodziczki ZORZY spełniły swoje marzenia i cele, jakie założone zostały na początku sezonu. W sobotę, 5 stycznia, odbył się ostatni turniej o wejście do Finałów Mistrzostw Śląska Młodziczek. To był dzień, który na długo zapadnie w pamięć siatkarek i widzów, którzy przybyli na salę w Zespole Szkół nr 3 w Wodzisławiu Śląskim.

Już od godziny 10.00, pełne trybuny kibiców z Wodzisławia i Dąbrowy Górniczej rozpoczęły gorący doping dla swoich drużyn. Każdy z trzech zespołów, które wzięły udział w tym turnieju, miał szanse na awans do finału Mistrzostw Śląska, lecz tylko dwa mogły znaleźć się w ścisłym finale. Emocji nie brakowało od pierwszego do ostatniego meczu.

Pierwsze spotkanie wodzisławianki zagrały z UKS Mikrus Katowice i gdyby ten mecz wygrały, już wtedy byłyby w finale. Rozpoczęło się bardzo dobrze - pierwszy set ZORZA wygrywa 25:21, w drugim od stanu 11:3 dla wodzisławianek, katowiczanki zaczęły odrabiać straty wygrywając seta 20:25. W tie-breaku, mimo wielu dobrych akcji, mocnych serwisów i głośnego dopingu kibiców, nie udało się naszym zawodniczkom wygrać. Ekipa z Katowic tym zwycięstwem przybliżyła się do awansu do finałowej czwórki, brakowało im tylko wygranej z Dąbrową Górniczą, z którą walkę podjęła jedynie w pierwszym secie. Mając dwa setbole przy stanach 24:22 i 24:23 zawodniczki ze stolicy województwa przegrały 24:26, a następnie seta drugiego i cały mecz 0:2. Ostatni turniejowy mecz - ZORZY z dąbrowiankami stał na bardzo wysokim poziomie i obfitował w wiele długich akcji, mocnych ataków i skutecznych obron. Przy ogromnej wrzawie, jaka panowała na trybunach, nasze zawodniczki wygrały mecz 2:1. To było spotkanie na miarę finału. Dziewczęta do meczu z Dąbrową Górniczą podeszły z ogromną determinacją, nie wiedząc, że po przegranym meczu Katowic z Dąbrową, nasza drużyna ma już zapewniony awans do finału. I tym wartościowsze było zwycięstwo nad tak silnym zespołem, który broni w tym roku tytułu Mistrza Śląska. Nasz zespół awansował z bardzo trudnej grupy półfinałowej, drugi rok z rzędu stając przed szansą wywalczenia medali w rywalizacji śląskich drużyn w tej kategorii wiekowej, w której do rozgrywek przystąpiły aż 54 zespoły!

- Na wyróżnienie zasłużyła cała drużyna, dziewczęta ciężko pracowały na ten wynik i zasłużyły sobie na grę w finale w tak doborowym towarzystwie - MKS Dąbrowa Górnicza SA, BKS Aluprof Bielsko Biała, VC Victoria-MOSiR Cieszyn - powiedział Mariusz Lechowicz, trener siatkarek ZORZY.