Sport6 lutego 201308:52

Wysoka wygrana MKS Wodzisław Śl. z NIWĄ Oświęcim

Wysoka wygrana MKS Wodzisław Śl. z NIWĄ Oświęcim - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0

W dniu 04.02.2013 koszykarze MKS Wodzisław Śl. rozegrali swój kolejny mecz z NIWĄ Oświęcim w ramach rozgrywek eliminacyjnych Mistrzostw Polski Młodzików Starszych MU-1 4 w grupie śląsko-opolskiej.

MKS Wodzisław Śląski - KS Niwa Oświęcim  94:51 (23:11, 31:5, 33:12, 7:23)
Punkty dla MKS -u WODZISŁAW Śl. zdobyli: Syska Kamil 19, Wieczorek Jakub 19, Paryło Jan 14, Wilk Bartosz 14, Wutke Sebastian 11, Adamczewski Amadeusz 6, Banasik Bartosz 5, Pawliński Karol 4, Adamczyk Adrian 1, Wodecki Tomasz 1. W zawodach brali też udział: Prochasek Robert, Rybiński Iwo. Trener zespołu: Marek Malik

Od początku zawodów zdecydowana przewaga drużyny wodzisławskiej nie podlegała żadnej dyskusji. Agresywna obrona na całym boisku spowodowała po 2 minutach meczu przewagę punktową 11:1. Druga i trzecia kwarta meczu pokazała, że zespół MKS -u w tym dniu nie trafił na przeciwnika, który może sprawić problemy w drodze do kolejnej wygranej.

W czwartej kwarcie, zawodnicy z Oświęcimia oswoili się z sytuacją, odważniej atakowali i byli skuteczniejsi. Wodzisławianie przebywający w tej kwarcie na boisku nieco spuścili z wysokiego tonu jaki narzucili ich koledzy w poprzednich częściach meczu. Efektem była przegrana kwarta. Plus był taki, że po raz kolejny mieli okazje sprawdzenia swoich aktualnych umiejętności w warunkach meczowych.

Najlepsi zawodnicy w tym dniu w szeregach MKS Wodzisław Śl. to: Jakub Wieczorek (15 zbiórek z tablicy i bardzo dobra skuteczność rzutów z gry –75%), Kamil Syska (8 zbiórek z tablicy, 5 przechwytów), Wutke Sebastian (8 przechwytów, 4 asysty i skuteczność w rzutach z gry – 56%) i Jan Paryło skuteczny i jak zawsze bardzo aktywny w grze obronnej.

Po raz kolejny licznie zebrana publiczności głośnym dopingiem starała się pomagać drużynie.  Z meczu na mecz w hali ZS Nr 3 w Wodzisławiu widać coraz większe zainteresowanie i dobrą atmosferę dla koszykówki młodzieżowej w naszym mieście. Dziękujemy kibicom.

Kolejny mecz u siebie po feriach 25.02.2013. z KS MOSiR Cieszyn, godz. 18.00 Zapraszamy na mecz. Wszyscy koszykarze MKS Wodzisław Śl. rocznik 1999 są uczniami klasy sportowej w Zespole Szkół Nr 3 w Wodzisławiu Śl. ( jedynie najmłodszy Iwo Rybiński uczeń klasy 6 SP 3 Wodzisław Śl.) Cztery najlepsze zespoły awansują do rozgrywek play - off strefy śląsko-opolskiej i Mistrzostw Polski Młodzików Starszych MU-1 4. MKS Wodzisław Śl. ma na ten awans duże szanse. Do zakończenia rozgrywek na Śląsku pozostały trzy kolejki spotkań.