Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport29 października 202519:05

Przed nami X Boxing Day w Wodzisławiu Śląski. Wydarzenie ku pamięci Zbigniewa Kicki

Przed nami X Boxing Day w Wodzisławiu Śląski. Wydarzenie ku pamięci Zbigniewa Kicki - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

W sobotę, 22 listopada 2025 roku, w Wodzisławskim Centrum Kultury przy ulicy Kubsza 17 odbędzie się jubileuszowa, dziesiąta edycja Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego „Boxing Day”. Wydarzenie potrwa od godziny 16:00 do 20:00, a wstęp dla publiczności będzie bezpłatny.

Święto boksu olimpijskiego z tradycją

Turniej „Boxing Day” zadebiutował w 2013 roku i od tamtej pory stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń bokserskich w południowej Polsce. Z roku na rok przyciągał zawodników z kraju i zagranicy – wśród uczestników byli pięściarze z Wielkiej Brytanii, Ukrainy, Słowacji, Hiszpanii oraz Czech. Organizatorem imprezy jest Klub Sportów Walki „Boxing Odra” z Wodzisławia Śląskiego, a pomysłodawcą i inicjatorem wydarzenia był prezes i trener klubu Patryk Błasik wraz ze śp. Zbigniewem Kicką.

Pandemia przerwała ciągłość turnieju, jednak w 2023 roku impreza powróciła na mapę polskiego boksu w pełnej krasie. Na ringu pojawili się wówczas mistrzowie Polski, Czech i Hiszpanii, a kibice mogli podziwiać walki na najwyższym poziomie sportowym. Warto przypomnieć, że w przeszłości w Wodzisławiu swoje pierwsze kroki w boksie stawiali zawodnicy, którzy dziś rywalizują zawodowo, jak choćby Piotr Łącz.

Edycja jubileuszowa ku pamięci Zbigniewa Kicki

Tegoroczna, dziesiąta edycja MTB „Boxing Day” będzie miała wyjątkowy charakter. Od tego roku turniej nosi imię Zbigniewa Kicki – pierwszego polskiego medalisty mistrzostw świata w boksie i wieloletniego trenera KSW Boxing Odra, który przez wiele lat związany był z Wodzisławiem Śląskim. Organizatorzy podkreślają, że to symboliczne uhonorowanie człowieka, który poświęcił życie sportowi i wychował wielu utalentowanych zawodników.

Przez trudy do gwiazd

Każdej edycji turnieju towarzyszy hasło przewodnie, a tegorocznym mottem będzie łacińska sentencja per aspera ad astra – „przez trudy do gwiazd”. To dewiza, która doskonale oddaje ducha boksu olimpijskiego, w którym ciężka praca, dyscyplina i determinacja prowadzą do osiągania sukcesów.

Międzynarodowy Turniej Bokserski „Boxing Day” to nie tylko sportowa rywalizacja, ale także pokaz pasji, hartu ducha i sportowej elegancji. Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników sportów walki do wspólnego przeżywania emocji w Wodzisławskim Centrum Kultury. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 16:00.

Autor: opr. red., redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności12 grudnia 202513:23

Wypadek na Kokoszyckiej zakończył się tragedią. 72-latka zmarła w szpitalu

Wypadek na Kokoszyckiej zakończył się tragedią. 72-latka zmarła w szpitalu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Wodzisławscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w czwartek na ulicy Kokoszyckiej. W wyniku zderzenia bmw z oplem jeden z samochodów zjechał na chodnik i potrącił idącą nim kobietę. Na skutek odniesionych obrażeń, 72-latka zmarła dzisiaj w szpitalu.

KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności12 grudnia 202512:28

Czołowe zderzenie mercedesa i skody na Radlińskiej

Czołowe zderzenie mercedesa i skody na Radlińskiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. KPP Wodzisław Śląski
Aktualności12 grudnia 202512:52

Co? Gdzie? Kiedy? Wodzisławski nawigator weekendowy

Co? Gdzie? Kiedy? Wodzisławski nawigator weekendowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UM Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Aktualności12 grudnia 202523:59

Rozstrzygnięto konkurs ofert na realizację zadania z zakresu pomocy społecznej

Rozstrzygnięto konkurs ofert na realizację zadania z zakresu pomocy społecznej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Sport12 grudnia 202511:45

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Aktualności13 grudnia 202520:27

Ruszył Jarmark Świąteczny w Radlinie [FOTO]

Ruszył Jarmark Świąteczny w Radlinie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Radlin
Reklama
Reklama
Sport12 grudnia 202514:07

Pobiegnij i wesprzyj szczytny cel. Bieg charytatywny Policz się z cukrzycą

Pobiegnij i wesprzyj szczytny cel. Bieg charytatywny Policz się z cukrzycą - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Kultura i Edukacja12 grudnia 202523:29

Debaty Oksfordzkie w Wodzisławiu Śląskim powrócą w 2026 roku

Debaty Oksfordzkie w Wodzisławiu Śląskim powrócą w 2026 roku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Reklama
Aktualności13 grudnia 202519:26

Podarujmy sobie gwiazdkę. Świąteczne spotkanie integracyjne w Wodzisławiu Śląskim [FOTO]

Podarujmy sobie gwiazdkę. Świąteczne spotkanie integracyjne w Wodzisławiu Śląskim [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Reklama
Aktualności13 grudnia 202519:10

Podziękowania dla wodzisławskich policjantów za działalność ekspercką

Podziękowania dla wodzisławskich policjantów za działalność ekspercką - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Aktualności13 grudnia 202519:18

XVIII sesja Rady Powiatu Wodzisławskiego. Co w porządku obrad?

XVIII sesja Rady Powiatu Wodzisławskiego. Co w porządku obrad? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.