Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport10 kwietnia 201310:24

Awans młodziczek ZORZY do półfinału Mistrzostw Polski!

Awans młodziczek ZORZY do półfinału Mistrzostw Polski! - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Historyczny sukces młodziczek z Wodzisławia Śląskiego prowadzonych przez Mariusza Lechowicza w ćwierćfinale Mistrzostw Polski. Dziewczęta wywalczyły awans do półfinału Mistrzostw Polski Młodziczek.

Podopieczne Mariusza Lechowicza po 12-godzinnej podróży dotarły w piątek do Sejn (woj. podlaskie) gdzie od soboty 6 kwietnia rozpoczynały się ćwierćfinały Mistrzostw Polski w siatkówce młodziczek. Po kolacji dziewczęta udały się na salę i przeprowadziły krótki, godzinny trening. W sobotę pierwszy bardzo trudny mecz zagraliśmy z gospodarzami turnieju - Pomorzanką Sejny. Set pierwszy nie ułożył się po naszej myśli i pomimo ogromnej walki przegrywamy go 20:25. W drugim secie sytuacja się odwraca i zorzanki prowadzą od początku do końca wygrywając 25:22. W tie-breaku dziewczęta z Wodzisławia nie pozostawiają żadnych złudzeń, że śląska siatkówka stoi na dobrym poziomie. Wygrywamy set 15:8 i cały mecz 2:1 z bardzo trudnym przeciwnikiem z Sejn. W kolejnym meczu Orzeł Malbork wygrywa z UKS-em Olimpijczyk Drawsko Pomorskie 2:0. O godz. 16.00 rozpoczynają się następne spotkania, zawodniczki Zorzy przegrywają wyraźnie 0:2 z dwukrotnymi złotymi medalistkami MP Młodziczek z Malborka z lat 2011 i 2012. Natomiast w czwartym meczu UKS Olimpijczyk Drawsko Pomorskie wygrywa z Pomorzanką Sejny 2:0. Niedziela była ostatnim dniem turnieju i, aby myśleć o awansie do półfinału MP, Zorza musiała wygrać mecz z UKS-em Olimpijczyk Drawsko Pomorskie. Pierwszy set wyraźnie pod dyktando dziewczyn z Drawska, przegrywamy 15:25, w secie drugim ponownie sytuacja się odwraca i Zorza wygrywa 25:16, o awansie decyduje znów tie-break. Zaczęliśmy set bardzo dobrze prowadząc po kilku minutach 6:1, lecz siatkówka dziewcząt rządzi się swoimi prawami i Drawsko zdobywa 7 punktów z rzędu. Na tablicy wyników mamy 6:8, po kilku dobrych wymianach piłek Drawsko prowadzi 8:10, by za chwilę mieć piłkę meczową przy stanie 13:14. Zorzanki zdeterminowane doprowadzają do stanu 14:14, by znów za moment bronić piłkęmeczową przy wyniku 14:15 dla Drawska. Przy ogłuszającym dopingu wspaniałych kibiców (rodziców zawodniczek), którzy przejechali z nami przez całą Polskę, by pomóc w osiągnięciu tego sukcesu, dziewczęta zdobywają pkt 16:15 i po bloku pary Kinga Dajnowicz - Dominika Dziwisz, zdobywamy ostatni punkt w meczu wygrywając 17:15 i cały mecz 2:1. Ogromna radość i łzy po obu stronach boiska pokazały ile serca obie drużyny włożyły w ten pojedynek.
 
Mamy półfinał Mistrzostw Polski i jestem ogromnie szczęśliwy, dziękuję wszystkim rodzicom za doping i za zaangażowanie w tym turnieju - powiedział po osiągnietym sukcesie trener Lechowicz.

Wyniki turnieju w Sejnach:

06.04.2013r (sobota)
1   SKS Pomorzanka Sejny - MKS ZORZA Wodzisław Śląski    1:2     
2   UKS Olimpijczyk Drawsko Pomorskie - UKS Orzeł Malbork    0:2

06.04.2013r (sobota)  
3   MKS ZORZA Wodzisław Śląski - UKS Orzeł Malbork    0:2    
4   SKS Pomorzanka Sejny - UKS Olimpijczyk Drawsko Pomorskie   0:2

07.04.2013r (niedziela)
5   Olimpijczyk Drawsko Pomorskie - MKS ZORZA Wodzisław Śl.    1:2    
6   UKS Orzeł Malbork - SKS Pomorzanka Sejny  1:2

Siatkarki MKS ZORZY Wodzisław Śląski zagrały w składzie: Monika Jordan (kapitan), Katarzyna Szymańska, Karolina Marchewka, Marta Molęda, Kinga Dajnowicz, Alicja Skowron, Elżbieta Szczygieł, Dominika Dziwisz, Edyta Gergałow, Natalia Lechowicz, Zosia Kołodziej, Magda Jaskólska.

Trener: Mariusz Lechowicz

Turniej 1/2 Mistrzostw Polski młodziczki ZORZY rozegrają w dniach 20-21.04.2013r w Wałczu (woj. zachodniopomorskie), a rywalkami naszych siatkarek będą zespoły: UKS Libero Wałcz, MKS MOS Wieliczka i Rosario Lubowidz.

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport10 lipca 202514:37

Z ziemi włoskiej do Polski. Mateusz Praszelik nowym zawodnikiem Cracovii

Z ziemi włoskiej do Polski. Mateusz Praszelik nowym zawodnikiem Cracovii - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: cracovia.pl
Reklama
Aktualności11 lipca 202511:21

Poznaj rodzinę zastępczą z bliska

Poznaj rodzinę zastępczą z bliska - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności10 lipca 202510:50

Modernizacja OSP Turzyczka. Oferty do 17 lipca

Modernizacja OSP Turzyczka. Oferty do 17 lipca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Natalia Maciejek/UM
Reklama
Aktualności12 lipca 202510:29

Związki ostrzegają: redukcje załogi w Eko-Oknach mogą sięgnąć 50 proc.

Związki ostrzegają: redukcje załogi w Eko-Oknach mogą sięgnąć 50 proc. - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
źródło: onet.pl, fot. mat. prasowe spółki
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.