Sport28 października 201313:09

Znakomite rozgrywki MKS Zorza

Znakomite rozgrywki MKS Zorza  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Wodzisław Śląski: Miłośnicy siatkówki z Wodzisławia i okolic mieli okazję wzięcia udziału w prawdziwym "siatkarskim maratonie", który miał miejsce na sali przy Szkole Podstawowej nr 8 w Wodzisławiu.

W sobotę (26 października) Zorza Wodzisław była gospodarzem przedostatniego turnieju młodziczek w ramach eliminacji Mistrzostw Śląska, a wieczorem drużyna seniorek rozegrała kolejne spotkanie w ramach rozgrywek II ligi.

Trzeba przyznać, że bilans występów miejscowych zawodniczek przedstawia się imponująco: młodziczki bez większych problemów zwyciężyły w turnieju (dwa zwycięstwa w stosunku 2:0), a ekipa seniorek Zorzy odprawiła bez straty seta drużynę z Nowej Soli.

Już przed turniejem młodziczek było wiadomo, że miejscowe siatkarki są faworytkami do zwycięstwa i awansu do dalszego etapu rozgrywek na Śląsku. Dziewczyny wytrzymały presję i dały rywalkom szkołę siatkówki zwyciężając w obu spotkaniach bez straty seta. Na rozkładzie wodzisławianek po raz kolejny znalazły się więc zespoły UKS Jedynka Rybnik II oraz GS UKS Krzanowice. Pewna wygrana wodzisławianek przypieczętowała awans do kolejnej rundy mistrzostw Śląska, gdzie nasze siatkarki powinny liczyć się w walce o najwyższe cele. Młodym zawodniczkom serdecznie gratulujemy.

Wieczorem przyszedł czas na mecz w ramach rozgrywek II ligi. Drużyna UKS Ares Nowa Sól to tegoroczny beniaminek rozgrywek na tym szczeblu, ale przed spotkaniem w Wodzisławiu wspomniany zespół był sklasyfikowany o jedną lokatę niżej niż Zorza. Mimo to kibice liczyli na spokojne zwycięstwo miejscowych, gdyż rywalki w pierwszych pięciu spotkaniach zdobyły tylko jedno "oczko" do ligowej tabeli. Spodziewano się więc pojedynku z wyraźną przewagą naszych zawodniczek, i tak też było.

Skład Zorzy mógł dziwić kibiców, gdyż na rozgrzewce zabrakło Judyty Ogerman, ale pojawiły się trzy siatkarki z zespołu młodziczek. Zmienione zostało również ustawienie drużyny, a pierwszą rozgrywającą była Daria Hibner. Nasza kapitan, Marta Wójcik, zagrała na pozycji przyjmującej i miała dzięki temu okazję popisać się kilkoma ciekawymi atakami, które kończyły się zdobyczami punktowymi. Wiadomo jednak było, że nawet teoretycznie osłabiona drużyna z Wodzisławia powinna poradzić sobie z rywalkami.

Pierwsza partia spotkania była wyrównana tylko do stanu 7:7. Od tego momentu miejscowe zawodniczki zaczęły powiększać swoją przewagę i bez większych problemów zwyciężyły w secie. Kibice na pewno cieszyli się z wyniku, ale siatkarskich "fajerwerków" brakowało, bo różnica potencjału obu ekip była widoczna. Praktycznie wszystkie miejscowe zawodniczki wykonywały dobrze swoje zadania, a fani Zorzy na pewno zapamiętali trzy asy serwisowe z rzędu Marty Wójcik (wspomniana zawodniczka doprowadziła w ten sposób do wyniku 14:9), kilka ciekawych ataków Moniki Wieliniec i Aleksandry Małek czy dwa punktowe serwisy z rzędu Patrycji Szado. Ta ostatnia siatkarka była autorką skutecznego bloku, który zakończył pierwszą partię meczu (ostateczny wynik to 25:18).

Drugi set znowu był rozgrywany pod wyraźne dyktando drużyny z Wodzisławia. Pierwsze pięć punktów siatkarki Zorzy zdobyły przy serwisie Darii Hibner, a później cały czas kontrolowały przebieg gry. W połowie seta miejscowe uzyskały nawet przewagę przekraczającą 10 punktów (wynik 15:4,16:5) i tylko gra "na luzie" wodzisławianek spowodowała, że rywalki przekroczyły granicę 10 punktów w tej odsłonie meczu. Wspomniana partia zakończyła się wynikiem 25:12.

Kiedy kibice oczekiwali na łatwe i szybkie zwycięstwo w trzeciej odsłonie meczu przebudziły się zawodniczki z Nowej Soli. Początkowo przyjezdne prowadziły nawet 0:2, ale od stanu 7:7 miejscowe zaczęły uzyskiwać przewagę na boisku i kilka zrywów rywalek nie było w stanie zmienić oblicza meczu. Kolejne asy serwisowe Marty Wójcik i Patrycji Szado, świetna gra w obronie libero wodzisławianek - Agnieszki Ostrzołek czy widowiskowe i skuteczne ataki z krótkiego rozegrania Moniki Wieliniec, a także popisy Weroniki Duszy i Aleksandry Małek pozwoliły ostatecznie dowieźć zwycięstwo za 3 "oczka".

Mecz trwał 1 godzinę i 6 minut co również obrazuje różnicę klas dzielącą Zorzę i zespół z Nowej Soli. Warty odnotowania jest tutaj kolejny występ Karoliny Marchewki, a także debiut na parkietach II ligi Agaty Babińskiej, trzynastolatki, która wywalczyła niedawno powołanie na kampy naborowe do reprezentacji Polski kadetek.

Zarówno młodziczki jak i seniorki zrealizowały plan, wygrywając w sobotę to, co trzeba było wygrać. Oba zespoły czekają teraz kolejne wyzwania, a póki co życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za dalsze występy!