Najnowsze wiadomości

Sport28 października 201314:29

Pierwsza porażka dziewczyn z ŻKK Olimpia

Pierwsza porażka dziewczyn z ŻKK Olimpia - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Wodzisław Śląski:

W czwartej kolejce rozgrywek o awans do I Ligi Kobiet zawodniczki ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski doznały swojej pierwszej w sezonie porażki. W wyjazdowym spotkaniu, rozgrywanym w minioną niedzielę, w małej hali katowickiego Spodka, zawodniczki z Wodzisławia uległy drużynie AZS UŚ Katowice w stosunku 68:34.

Pierwsza kwarta meczu nie zapowiadała tak wysokiego zwycięstwa akademiczek z Katowic. Wodzisławskie koszykarki rozpoczęły mecz od prowadzenia 4:0 po celnych rzutach Karoliny Mikołajewskiej i najlepszej w tym dniu zawodniczki Olimpii - Joanny Soboty (na zdjęciu nr 1) Drużyna AZS dopiero w ósmej minucie pierwszej kwarty wyrównała stan meczu a w ostatniej, po celnych rzutach osobistych Darii Marchewki, wyszła na prowadzenie 10:6.

Katastrofa nastąpiła w kwartach drugiej i trzeciej - zawodniczki AZS skutecznie wyeliminowały z gry zawodniczki rozgrywające Olimpii co spowodowało paraliż poczynań ofensywnych całego zespołu objawiający się przede wszystkim dużą ilością strat, a w efekcie łatwo zdobywanymi punktami przez zawodniczki AZS-u. Dodatkowo w ataku "rozpędziła się" para wysokich zawodniczek katowickiej drużyny - Wolańska Aleksandra (28 punktów w meczu) i Marchewka Daria tak, że na koniec kwarty trzeciej przewaga tej drużyny wzrosła do 22 punktów. W kwarcie czwartej drużyna z Katowic kontrolowała przebieg spotkania i zasłużenie zwyciężyła.

ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski - AZS UŚ Katowice 68:34 (10:6; 21:10; 24:7; 13:11)

Opiatowska Monika 9, Sobota Joanna 7, Wiertelak Agnieszka 6, Mikołajewska Karolina 5, Piechaczek Aleksandra 2, Wiertelak Żaneta 2, Karwot Julia 2, Walocha Wioletta 1, Oskwarek Weronika, Cywka Marta, Tatarczyk Patrycja, Walocha Karolina - 0.

Kolejne spotkanie drużyna Olimpii rozegra we własnej hali (Gimnazjum nr 2) 9 listopada o godzinie 16:00, a przeciwnikiem będzie ekipa MTS Ikar Niepołomice.