Sport12 grudnia 201308:53

Kadetki Olimpii pokonały rybnicki RMKS

Kadetki Olimpii pokonały rybnicki RMKS - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
1

Bardzo ważne zwycięstwo w rozgrywkach odniosła drużyna kadetek ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski. W rozgrywanym w miniony wtorek spotkaniu młode koszykarki z Wodzisławia pokonały we własnej hali drużynę RMKS Rybnik i tym samym zapewniły już sobie udział w finale A rozgrywek eliminacyjnych do Mistrzostw Polski Kadetek U-16.

Mimo, że mecz rozpoczął się od prowadzenia wodzisławianek najpierw 4:2 a później 6:4, to  w kolejnych minutach spotkania inicjatywę przejęły zawodniczki RMKS-u i w efekcie po pierwszej połowie prowadziły różnicą 3 punktów (29:33). Po zmianie stron podopieczne trenera G. Korzenia, głównie za sprawą Marzeny Lamczyk, uporządkowały grę w ataku co pozwoliło najpierw odrobić stratę, a w końcówce kwarty trzeciej wyjść na dwupunktowe prowadzenie 42:40. W kwarcie czwartej jak na prawdziwe
derby przystało wynik oscylował ciągle wokół remisu i  dopiero w samej końcówce kwarty Olimpijki zdołały odskoczyć swoim rywalkom na siedem punktów ostatecznie przechylając szalę zwycięstwa na swoja korzyść.

- Cieszę się jak zawsze z wygranej, która jest o tyle istotna, że pozwoliła nam zrealizować założenia przedsezonowe i
awansować zespołem złożonym z zawodniczek rok, a nawet dwa lata młodszych, do Finału A  rozgrywek eliminacyjnych Mistrzostw Polski Kadetek KU-16 - powiedział po meczu trener Grzegorz Korzeń.

ŻKK Olimpia Wodzisław Śl. - RMKS Rybnik  59:52 (13:18, 16:14, 13:8, 17:12)

Punkty dla Olimpii zdobyły: Katarzyna Pawlik 13, Marzena Lamczyk 10, Laura Cichy 10, Maria Cichy 7, Joanna Ceglarek 6, Wiktoria Grzegorzek 6, Martyna Różycka 3, Karolina Nielaba 2, Paulina Dzierżęga 2, Nikola Stobiecka 0, Wiktoria Gorel 0, Klaudia Soboszek 0.

źródło: ŻKK Olimpia