Sport7 stycznia 201412:39

Pierwszy mecz Olimpijek w Nowym Roku za nami

Pierwszy mecz Olimpijek w Nowym Roku za nami - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0

Zwycięstwem rozpoczęły nowy rok kalendarzowy seniorki ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski. W rozegranym w ubiegłą sobotę meczu II Ligi Kobiet wodzisławskie koszykarki pokonały we własnej hali drużynę ISSiR Start Wisła 48:38.

W pierwszych dwóch kwartach meczu kibice zebrani w hali Gimnazjum nr 2 obserwowali wyrównane spotkanie, w którym, głównie za sprawą słabej skuteczności, żadna z drużyn nie zdołała wypracować sobie bezpiecznej przewagi punktowej. W piątej minucie trzeciej kwarty przy stanie 25:25 wodzisławskie koszykarki, po dwóch celnych rzutach osobistych wykonywanych przez A. Lewoń-Sczansny, zaskoczyły drużynę z Wisły fragmentem agresywnej gry w obronie na całym boisku i przechwyciły kolejno dwie piłki co pozwoliło zdobyć cztery „łatwe oczka” i w efekcie wyjść na sześciopunktowe prowadzenie. W końcówce tej części gry, głównie za sprawą rozgrywającej bardzo dobre spotkanie W. Walochy, wodzisławianki powiększyły jeszcze swoją przewagę do 8 punktów. W kwarcie czwartej mimo, że pierwsze 4 punkty zdobyła najskuteczniejsza w tym dniu zawodniczka ISSiR Start Wisła – Szarzec Beata, dzięki szybkiej odpowiedzi najpierw K. Moskwy a później W. Walochy i M. Opiatowskiej przewaga Olimpii znowu wzrosła do 10 punktów i jasne było, że spotkanie zakończy się zwycięstwem drużyny z Wodzisławia Śląskiego.

ŻKK Olimpia Wodzisław – ISSIR Start Wisła 38:48 (12:12, 11:10, 17:10, 8:6)

Punkty dla Olimpii zdobyły: A.Lewoń-Sczansny 15, J. Sobota 10, W.Walocha 9, M. Opiatowska 6, W. Oskwarek 4, A. Wiertelak 2, K. Moskwa 2, P. Tatarczyk 0, Ż. Wiertelak 0, K. Mikołajewska 0, J. Karwot, M. Cywka 0.

Kolejny mecz o awans do I Ligi Kobiet drużyna Olimpii rozegra we własnej hali już w najbliższą sobotę 11.01.2014 z drużyną TS Wisła Kraków. Początek spotkania o godz. 16.00.

źródło: ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski