Sport11 lutego 201410:07

Szachowy turniej rozstrzygnięty

Szachowy turniej rozstrzygnięty - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Godów:

9 lutego 2014 r. w Ośrodku Kultury w Skrzyszowie odbył się Gminny Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Godów, zorganizowany przez Gminę Godów oraz Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Godowie. Sprawdź, kto wygrał!

Turniej został bardzo dobrze zorganizowany oraz przebiegał bardzo sprawnie. Duży wkład w przygotowanie zawodów wniósł Michał Kozielski, pracownik Referatu Oświaty, Kultury i Polityki Społecznej oraz Tatiana Stopyra - Dyrektor GCKSiT. Sędziowanie w turnieju zapewnił Stanisław Kubiniok ze Skrzyszowa, który jednocześnie brał udział w zawodach.

Udział w turnieju zgłosiło 13 szachistów, dlatego dokonano podziału na dwie grupy. W ramach grup obowiązywał system „każdy z każdym”. Tempo gry na partię wynosiło po 10 minut dla zawodnika. Za wygranie partii przyznawano 1 punkt, za remis – 0,5 punktu, a za porażkę – 0.

Po zakończeniu etapu kwalifikacyjnego wyłoniono czterech zawodników w kategorii do lat 16, którzy walczyli o miejsce na podium. W tej kategorii walkę o 3. miejsce stoczyli Kopiec Maciej i Szrubarczyk Marcin, a w boju o pierwsze miejsce uczestniczyli: Leśniak Anna (jedyna dziewczyna w turnieju) i Kruczek Maciej. Ostatecznie na I miejscu uplasował się Kruczek Maciej, II miejsce zajęła Leśniak Anna, III miejsce – Kopiec Maciej. Gratulujemy!

Wyniki etapu finałowego w kategorii do lat 16

1. Kruczek Maciej Skrzyszów,
2. Leśniak Anna Skrzyszów,
3. Kopiec Maciej Skrzyszów,
4. Szrubarczyk Marcin Krostoszowice,

Z kolei do etapu finałowego turnieju głównego awansowało po trzech zawodników z poszczególnych grup, którzy zdobyli największą ilość punktów. W przypadku równej ilości punktów decydował wynik pojedynku bezpośredniego pomiędzy zawodnikami.

7 Szrubarczyk Marcin Krostoszowice 0,

W etapie finałowym znalazło się 6 najsilniejszych graczy, grano również systemem każdy z każdym. O klasyfikacji końcowej zdecydowała suma zdobytych punktów w wyniku bezpośrednich pojedynków. Zwycięzcą turnieju został Daniel Wodecki z Godowa, II miejsce zdobył Szrubarczyk Roman z Krostoszowic, III miejsce zajął Jerzy Grzegoszczyk ze Skrzyszowa.