Kadetki Olimpii zwyciężają po raz drugi

Kadetki Olimpii zwyciężają po raz drugi - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Wodzisław Śląski:

W drugiej kolejce meczów rundy eliminacyjnej do Mistrzostw Polski Kadetek KU-16 zawodniczki ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski odniosły swoje drugie zwycięstwo. W rozgrywanym, w hali Gimnazjum nr 2, meczu młode koszykarki z Wodzisławia pokonały drużynę MKS MOS Katowice 62:39.

Pierwsza cześć spotkania, mimo że wygrana 22:29, nie zapowiadała łatwego zwycięstwa. Wodzisławianki rozpoczęły zawody bardzo nerwowo i nieskutecznie zarówno w ataku jak i w obronie. W efekcie trener gospodyń - G. Korzeń zmuszony był już w 2 minucie pierwszej kwarty wykorzystać przerwę na żądanie. Reprymenda trenera poskutkowała bo mimo, że na ławce rezerwowych z dwoma przewinieniami siedziała Katarzyna Pawlik – najskuteczniejsza ostatnio zawodniczka Olimpii - wodzisławianki w 6 minucie wyszły pierwszy raz na prowadzenie, i nie tylko nie oddały go do końca spotkania, ale systematycznie powiększały. Decydujący „cios” wodzisławianki zadały przyjezdnym pomiędzy 3 a 8 minutą drugiej połowy zdobywając 16 punktów przy tylko 4 straconych i uzyskując tym samym 19-punktowe prowadzenie 45:26. W kolejnych minutach meczu zawodniczki z Katowic nie były już w stanie odrobić straty i drużyna Olimpii pewnie zwyciężyła 62:39.

ŻKK Olimpia – MKS MOS Katowice 62:39 (10:6, 19:16, 16:10, 17:7) Punkty dla Olimpii zdobyły: Pawlik Katarzyna 17, Cichy Laura 14, Cichy Maria 12, Grzegorzek Wiktoria 6, Stobiecka Nikola 4, Wojtek Iwetta 3, Ceglarek Joanna 2, Nielaba Karolina 2, Lamczyk Marzena 2, Gorel Wiktoria i Chojna Natalia 0.

Autor: Grzegorz Korzeń, dawid@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.