Sport23 października 201409:25

MKS Wodzisław Śląski wygrywa z Pogonią Ruda Śląska

MKS Wodzisław Śląski wygrywa z Pogonią Ruda Śląska - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0

Koszykarze MKS Wodzisław Śląski dalej bardzo dobrze grają w rozgrywkach o Mistrzostwo Śląska MU-14, eliminacjach do Mistrzostw Polski młodzików starszych. Odnieśli kolejne, trzecie zwycięstwo zostając liderem swojej grupy rozgrywkowej.

Pierwsza połowa meczu była bardzo nierówna w wykonaniu wodzisławian. Jednak udało się ją wygrać różnicą 13 pkt. Dopiero w trzeciej kwarcie wygranej przez MKS Wodzisław 33:12 zobaczyliśmy zdecydowaną przewagę wodzisławian, którą potwierdzili w kwarcie czwartej. Druga połowa meczu pokazała wielkie możliwości drzemiące we wszystkich naszych zawodnikach. Jednak jeszcze nie potrafią takiego poziomu utrzymywać przez całe mecze. Dominacja MKS –u była zdecydowana nad dotychczasowym przodownikiem naszej tabeli.

Doskonały mecz rozegrał Łukasz Przybyła EVAL 34 (22 zbiórki piłki z tablicy, 13 punktów, 3 bloki i 3 asysty), był prawdziwym królem walki o piłki na tablicach, a jego bloki przy rzutach przeciwnika odbierały pewność gry zawodnikom z Rudy Śląskiej.  Bardzo dobrze w drugiej połowie meczu zagrał Łukasz Laskowski EVAL 28, zdobywca 37 punktów w całym meczu przy 55 % skuteczności rzutów z gry. Był w tym dniu bardzo aktywnym zawodnikiem w ataku. Mocnym punktem drużyny był Szymon Kyrcz, coraz lepiej rozgrywający piłki (11 asyst), jednak musi pracować nad szybszym wyprowadzeniem pierwszego podania do szybkiego ataku i większą skutecznością rzutów z gry.

MKS Wodzisław Śl. – POGOŃ Ruda Śl. 111: 67 ( 21:12, 21:17, 30:12, 39:26) Punkty dla MKS WODZISŁAW Śl. zdobyli: Laskowski Łukasz 37 – kpt. zespołu, Michałowski Patryk 16, Przybyła Łukasz 13, Adamczyk Michał 12, Kyrcz Szymon 8, Szlachta Robert 8, Moczała Dawid 6, Płonka Grzegorz 5, Zanibol Adrian 4, Skrzydło Filip 2.  W zawodach brali też udział: Kaczor Remigiusz, i Wojtowicz Miłosz. Trener zespołu: Marek Malik. Z powodu kontuzji tym razem zabrakło w składzie – Rafała Szlachty.

Wszyscy koszykarze MKS Wodzisław rocznik 2001 są uczniami klasy sportowej w Gimnazjum Nr 3 Mistrzostwa Sportowego w Wodzisławiu Śl. Mecz jest częścią zadania „PO ZDROWIE I PRZYSZŁOŚĆ Z WODZISŁAWSKĄ KOSZYKÓWKĄ I NARCIARSTWEM BIEGOWYM PROJEKT NA ROK 2014”, które jest wspierane przez Miasto Wodzisław Śl.

Autor: M.M, dawid@naszwodzislaw.com