Sport17 listopada 201414:00

Koszykarki ŻKK Olimpii doznały swojej drugiej porażki w sezonie

Koszykarki ŻKK Olimpii doznały swojej drugiej porażki w sezonie - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0

W piątym meczu rozgrywek II Ligi Kobiet koszykarki ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski doznały swojej drugiej porażki w sezonie. W rozegranym w ubiegłą sobotę meczu zawodniczki Olimpii uległy wyraźnie drużynie MUKS Chrobry Basket Głuchołazy 55:74.

Pierwsza kwarta meczu przebiegała pod dyktando wodzisławianek, które utrzymywały 6-7 punktową przewagę. W kolejnych częściach spotkania było jednak znacznie gorzej. Do głosu doszły koszykarki z Głuchołaz, które w 6 minucie II kwarty wyrównały stan meczu (24:24), a w kolejnych stopniowo powiększały przewagę. Decydującym o porażce momentem meczu była III kwarta, a dokładnie okres pomiędzy 4 a 8 minutą tej części gry. Przyjezdne, głównie za sprawą wzorowo rozgrywanych kontr, zdobyły 15 punktów z rzędu przy zerowej zdobyczy gospodyń wypracowując sobie bezpieczną - 18 punktową przewagę (35:53). W końcówce spotkania Wodzisławianki co prawda rzuciły się jeszcze do odrabiania strat i zdobyły 12 punktów z rzędu jednak przewaga MUKS-u okazała się być zbyt duża by odwrócić losy spotkania.

ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski - MUKS Chrobry Basket Głuchołazy 55:74 (22:16, 9:20, 6:17, 18:21) Punkty dla Olimpii zdobyły: Majka A. 30, Sobota J. 9, Piechaczek A. 6, Mikołajewska K. 3, Opiatowska M. 3, Kocon J. 2, Walocha W. 2, oraz Karwot J., Cywka M., Wiertelak A., Ciecior D., 0

Autor: G.K, dawid@naszwodzislaw.com