Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport24 kwietnia 201508:48

Puchar Świata w Wodzisławiu Śląskim

Puchar Świata w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Największy i jedyny w Polsce cykl imprez dirt jumpingowych odwiedzi jeszcze w tym roku Wodzisław Śląski! Zawody, które są rozgrywane w ramach Pucharu Świata – FMB World Tour odbędą się 4 lipca na wodzisławskim rynku. 

Tego dnia zobaczymy pełne adrenaliny show, w którym zawodnicy zaprezentują najlepsze rowerowe akrobacje na ogromnych wysokościach! Na 10-cio metrowe skoki pozwalać będzie specjalny tor, którego budowa rozpocznie się już tydzień prędzej. Na płytę rynkową zostanie wówczas nawiezionych kilkadziesiąt ton ziemi, z których uformowane zostaną lądowania! Będzie to pierwsze tego typu widowisko w naszym regionie. Co więcej, będzie ono zaliczane do grona najważniejszych światowych zawodów dirt jumpingowych, a Wodzisław Śląski pojawi się w kalendarzu FMB World Tour obok takich miast jak: Wiedeń, Norymberga, Utah, Colorado czy Warszawa!

Dirt Jumping Cup, który zawita na wodzisławski rynek to cykl trzech zawodów w akrobacjach rowerowych, które wyłonią najlepszego dirtowca w Polsce i są zaliczane do klasyfikacji Pucharu Świata. W Wodzisławiu Śląskim odbędzie się II runda, w której swój udział potwierdziło już kilka wielkich gwiazd. Na pewno zobaczymy wiele backflipów (salt w tył) czy kultowych trików typu: Superman, Kiss OF Death.

Na pewno nie zabraknie ogromnych emocji i wielkiej atmosfery sportów ekstremalnych, która towarzyszy wszystkim zawodom tego typu! Sam event już teraz wywołuje duże zainteresowanie, o czym świadczy nawiązanie współpracy przez organizatorów z telewizją Extreme Sport Channel i Polskim Radiem.

Pierwsza runda Dirt Jumping Cup odbędzie się 6 czerwca w Rybniku w parku Wiśniowiec, zaś trzeci finałowa będzie miała miejsce w Warszawie. W Pucharze Świata FMB World Tour po rozegranych czterech eliminacjach prowadzi Kanadyjczyk Brett Rheeder przed Brandonem Semenuk i Anthonym Messere. Najlepszy z Polaków, Szymon Godziek, zajmuje 10 miejsce po triumfie w inauguracyjnych zawodach White Style w Austrii.

Co prawda do samych zawodów pozostało jeszcze trochę czasu, jednak już teraz warto śledzić oficjalne wydarzenie tego wydarzenia na facebook`u - gdzie pojawiają się ciekawe informacje, a także niebawem zostanie zaprezentowana lista startowa, więcej TUTAJ.

plakat_-_djc_-_wodzislaw

Autor: Krzysztof Magiera, dawid@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności27 lutego 202615:21

Wypadek na terenie budowy w Wodzisławiu Śląskim. Upadek pracownika z wysokości

Wypadek na terenie budowy w Wodzisławiu Śląskim. Upadek pracownika z wysokości - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

W piątek, 27 lutego 2026 roku, w godzinach wczesnopopołudniowych doszło do niebezpiecznego zdarzenia na terenie budowy obiektu sakralnego przy ulicy św. Wawrzyńca w Wodzisławiu Śląskim. W wyniku awarii elementu konstrukcyjnego rusztowania ranny został 42-letni mężczyzna.

red.
Aktualności27 lutego 202612:11

O krok od tragedii w Wodzisławiu Śląskim. Samochód uderzył w pociąg, nietrzeźwy kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia

O krok od tragedii w Wodzisławiu Śląskim. Samochód uderzył w pociąg, nietrzeźwy kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Czwartkowy poranek na torach w Wodzisławiu Śląskim mógł zakończyć się fatalnie. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym przy ulicy Tęczowej doszło do zderzenia samochodu osobowego z pociągiem pasażerskim. Rozbity pojazd porzucono przy torowisku, a sam sprawca zniknął. To zainicjowało pilną akcję poszukiwawczą, w której planowano użyć drona. Finał sprawy ujawnił niepokojące tło całego zajścia.

red., fot. asp. Mateusz Kaczmarek/KP PSP Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności27 lutego 202613:06

Przebudowa kluczowego węzła w Syryni. Rondo w miejsce niebezpiecznego skrzyżowania

Przebudowa kluczowego węzła w Syryni. Rondo w miejsce niebezpiecznego skrzyżowania - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Lubomia:

Jedno z najbardziej kolizyjnych miejsc na mapie drogowej powiatu wodzisławskiego doczeka się gruntownej modernizacji. Skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 936 (ul. Bukowska) z drogą powiatową nr 3512S (ul. Raciborska) w Syryni zostanie przekształcone w rondo. 

opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności26 lutego 202617:10

Zmiana na stanowisku dyrektora wodzisławskiego MOPS

Zmiana na stanowisku dyrektora wodzisławskiego MOPS - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl / fot. Natalia Maciejek
Aktualności26 lutego 202617:26

Starówka w nowym wydaniu. Na rynku pojawi się wyjątkowa makieta

Starówka w nowym wydaniu. Na rynku pojawi się wyjątkowa makieta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl / fot. wodzisławski magistrat
Reklama
Reklama
Aktualności26 lutego 202617:16

Przebudowa bocznej ulicy Skrzyszowskiej i Zielonej już niebawem

Przebudowa bocznej ulicy Skrzyszowskiej i Zielonej już niebawem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl / fot. przewodniczący RM - M. Blazy
Reklama
Aktualności27 lutego 202612:49

Wiemy, kto zrealizuje zadania w zakresie ochrony zdrowia

Wiemy, kto zrealizuje zadania w zakresie ochrony zdrowia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Sport27 lutego 202610:41

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Aktualności27 lutego 202612:21

Marcowy Wodzisławski Jarmark Staroci już w niedzielę

Marcowy Wodzisławski Jarmark Staroci już w niedzielę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. FB/Wodzisławski Jarmark Staroci
Reklama
Aktualności27 lutego 202613:16

Miejski Konkurs na Najpiękniejszą Pisankę Wielkanocną 2026

Miejski Konkurs na Najpiękniejszą Pisankę Wielkanocną 2026 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. poglądowe/AI
Aktualności27 lutego 202612:38

Ponad 18,5 mln zł na przebudowę ul. Mszańskiej

Ponad 18,5 mln zł na przebudowę ul. Mszańskiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Strony Partnerskie27 lutego 202622:09

Jak ładować rower elektryczny?

Jak ładować rower elektryczny? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał partnerski
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.